Dekoder DVB-T2 HD Digital Terrestrial Receiver Set Box

1,990 L2,390 L (-17%)

Ka stok

Dekoder DVB T2 TJ1210 Shikoni te gjitha kanalet tokesore ne formatin dixhital vetem duke e lidhur me antene.

Dekoder DVB T2 TJ 121

  • Shikoni te gjitha kanalet tokesore ne formatin dixhital vetem duke e lidhur me antene.
  • Marresi dixhital DVB T2 eshte projektuar per te marr transmetime te hapura dixhitale.
  • Ne standartin DVB-T , T2 dhe ne formatet MPEG-2 – MPEG-4.
  • Dekoderi ju lejon te shikoni kanalet standarte SD si dhe kanalet me definicion te larte High definition HD
  • I pajisur me porte USB qe mund te shikoni filma nga USB-ja juaj ose mund te beni lidhje me WiFi adapter per te lidhur pajisjen me internetin.

INSTALIMI:

Instalimi i Dekoderit DVBT2 ne nje aparat televizori te thjeshte ose T1 kryhet ne nje menyre te shpejte dhe te thjeshte.

  1. Lidhim antenen me dekoderin ne pjesen e pasme te pajisjes
  2. Pas dekoderit vendoset fishi i dhembezuar HDMi per te shfaqur figuren.
  3. Hapi tjeter eshte te vendoset ne prize dekoderi dhe te ndizet

Ndezja e ketij dekoder tokesor do te sjell edhe shfaqjen e logos dhe menuse ndersa ne ikonen kerkim automatik do te shtypni butonin qe e nis kete procedure.
Nis kerkimi automatik i kanaleve dhe pas disa minutash ne ekranin e televizorit do te shfaqet lista me 12 kanale te RTSH si dhe kanalet e tjera te cilat mbeshteten ne platformen dixhitale RTSH.

Bli online ne menyre te sigurte ne Qendren Tregtare me te Madhe Online | Dyqan Taxi
Kontaktoni ne numrin: 0682141111

 

Detaje Produkti

Pesha 0.1 kg
Përmasa 0.1 × 0.1 × 0.1 cm
Be the first to review “Dekoder DVB-T2 HD Digital Terrestrial Receiver Set Box”

Vleresime

Nuk ka vleresime

Main Menu

DEKODER DVB T2

Dekoder DVB-T2 HD Digital Terrestrial Receiver Set Box

1,990 L2,390 L (-17%)

Shto ne Shporte