Pllake per Krepa | Beres Krepash DSP Crepe Maker

3,890 L4,900 L (-21%)

Ka stok

 • Pajisje e shkelqyer kuzhine
 • Mund te gatuani krepat sipas shijeve te preferuara.
 • Permban bishtin e drurit per te hapur krepin
 • Gatuaj krepat si nje profesionist
 • Seti permban te gjitha pajisjet e nevojshme
 • Diametri 28 cm

KREPA NE CAST ME CREPE MAKER DSP | BERES KREPASH ELEKTRIK

Krepa te shijshme me kete Beres Krepash | DSP Crepe Maker – Best Price | Pllake per krepat me rryme elektrike | Receta e brumit

Pajisje e shkelqyer kuzhine me te cilen mund te gatuani krepa sipas shijeve te preferuara. Pergatisni pancakes dhe pllake dhe receta per krepa te shijshmepite me nje diameter 28 centimetra. Doreze e pershtatshme e cila do te kontribuoje ne rehatine dhe ne procesin e gatimit. Nje pajisje qe nuk duhet te mungoje nga shtepia juaj
Kjo pajisje ka gjithcka qe na duhet per te pergatitur krepa. Krepat janë më të shijshëm kur piqen njësoj si nga profesionistët e krepave.

BENI KREPA LEHTESISHT

Fale veshjes jo ngjitese te siperfaqes, petullat nuk digjen dhe pjekja realizohet ne menyre te barabarte.  Gjate gatimit prodhuesi i krepave nuk e djeg brumin kjo fale teknologjise se integruar ne pajisje.
Ne madhesi kompakte eshte i pershtatshem ta marresh me vete ne nje udhetim .

Pllake elektrike per krepa dhe receta e gatimit
Krepa ose siç i thonë francezet crêpe janë flete të holla brumi, të pjekura mbi një piastër te nxehtë.
Ato mund të shërbehen me mbushje të ndryshme të ëmbla (si Nutella, mjalt ose reçel) apo dhe të kripura (me djathë të bardhë, proshute ose perime).

Baza e përgatitjes së llojeve të krepave është pothuajse e njëjtë ne te gjitha rastet.

 

Ja se çfarë na duhet për të përgatitur krepa të shijshëm tamam si receta origjinale franceze.

BAZA PËR KREPA | RECETA PER KREPAT 

Receta Bazë për Krepa | Si te pergatisimin brumin e krepave dhe perberesit qe nevojiten

Pergatitja – 10 minutacrepe maker

Pjekja – 5 minuta

Koha e nevojshme – 15 minuta

Sasia – 10 – 12 copë

Si te gatuajme | Krepa Integral  apo Pallaqinka ne shqip | Receta krepash

Përbërësit që nevojiten
 1. 500 ml qumësht
 2. 250 gr miell
 3. 50 gr gjalpë
 4. 3 kokrra vezë
 5. Pak kripëpage4image7200832

Përgatitja e brumit te krepit.

Si fillim hedhim në një enë qelqi ose tas të madh miellin dhe pak kripë. Kujdes që ti trazoni mire.
I përzjejmë bashkë e më pas nisim të hedhim nga pak qumështin duke trazuar pa ndërprerje brumin e duke e trazuar vazhdimisht që mos të krijohen kokrra te cilat veshtire te shkrihen. Mund të përdorim edhe Rrahësin elektrik DSP te vezeve i cili lehteson procesin.
Pasi kemi hedhur gjithë qumështin e brumi ka marrë formë të njëtrajtshme hedhim vezët e rrahura.
Vazhdojmë ta rrahim mirë masën.

Te masa e përgatitur shtojmë gjalpin

Duhet të khkrijmë gjalpin e në banjëmari ( Ose në një enë me uje te ngrohtë) duke e kontrolluar që gjalpi të mos jetë i nxehtë dhe e bashkojmë me masën e përgatitur. Trazojmë mirë të gjithë përbërësit derisa të arrijmë një masë të lëngshme e homogjene. Për t pasur nje brum te mire dhe te shijshem, mjafton te ndiqni keto hapa. Si të beni krepa si profesionist.

Ndërkohë ndezim beresin e krepave | DSP CREPE MAKER

Ky beres krepash eshte efikas, i shpejte dhe i pajisur me te gjitha aksesoret e nevojshem per te pergatitur krepa.

Normal duke e lyer me pak gjalpë rreth e qark per te krijuar nje shtrese mbrojtese apo pastruar pllaken.

Hedhim mbi pllaken e beresit te krepave, në qendrën e tij,një garuzhde me masën e përgatitur. E hapim mirë duke përdorur mjetin që hap brumin e petës në të gjithë pllakën, i cili është prej druri e ka një formë T -je, do të krijoni brumin e krepave me perfekte ndonjehere.

beres krepashBENI KREPAT SI NJE PROFESIONIST | CREPE PAN

BATTER SPREADER

E lejmë të piqet krepi përreth një minutë e më pas e kthejmë nga ana tjetër që të piqet edhe andej. E hedhim në një pjatë e vazhdojmë me krepin tjetër derisa të kemi mbaruar gjithë brumin e përgatitur.  | Koha mund te ndryshoje sipas gradimit te pajisjes se berjes se krepave. Ka shume receta krepash qe mund te ndiqni.

Pasi janë pjekur, mbushjen mund ta bëjmë sipas dëshirës. Krep të ëmbël si në rastin me Nutella, mjaltë çokokrem apo reçel. Mund te krijoni edhe krepa të kripur me proshutë, djathë etj.

Mund ta mbushim me feta bananesh biskota etj sipas preferencave

ME KETE PAJISJE JU NEVOJITEN VETEM RECETA KREPASH

Gjithashtu ne Internet do te gjeni receta per krepa pa fund, për krep me perime, receta per krep të mbushur me reçel ose krepa integrale. Mund te perdorni edhe idete tuaja per te pergatitur nje mbushje sipas deshires suaj.


Dyqan Taxi | Bli online, bli sigurte!

 

Be the first to review “Pllake per Krepa | Beres Krepash DSP Crepe Maker”

Vleresime

Nuk ka vleresime

Main Menu

Beres Krepash | DSP Crepe Maker - Best Price receta per krepa

Pllake per Krepa | Beres Krepash DSP Crepe Maker

3,890 L4,900 L (-21%)

Shto ne Shporte