Shtrydhese Shege Agrumesh dhe Frutash Manuale

5,490 L6,990 L (-21%)

Ka stok

  • Shtrydhese Manuale agrumesh dhe shege.
  • Shtrydhni agrumet dhe perfitoni lengun e tyre per nje jete te shendetshme.
  • Doreze ergonomike per perdorim te lehte..
  • Shume e thjeshte ne pastrim.
  • Keshillohet te pastrohet manualisht dhe jo ne lavastovilje, pasi pjeset e brendeshme jane alumin.
KODI: shtrydhese-manuale-agrumesh-frutash Kategori: , Etiketime: , , ,

SHTRYDHESE SHEGE FRUTASH & PORTOKALLI

Shtrydhese Shege & Portokalli | Agrumesh e Frutash | Gatimi dhe shendeti | Udhezime per te pergatitur lengje te shijshme | Bli online ne Dyqan Taxi

Nese deshironi te merni vleren sa më të lartë të shegës apo agrumeve të tjera. Ju ofrojmë një pajisje super Cilesore per shtrydhje deri në pikën e fundit.

Shtrydhese Ideale per Shege | Per te marr me te miren nga Frutat & Perimet 

Ruan vitaminat organike Vlerat ushqyese duke ju ofruar leng te fresket.Ideale per Smoothie me Shege te shendetshem dhe ushqim per femije.Ju do mund të krijoni receta gatimi sipas kreativitetit tuaj dhe deshires suaj personale, ne menyren me te kendshme.

Me mbetjet e lekures se frutave & perimeve ju mund te realizoni shume maska per fytyren me produkte natyrale, te cilat do e bejne fytyren tuaj te shkelqeje si dhe receta gatimi te ndryshme.

Mbi te gjitha me kete shtrydhese shege do te kurseni energji dhe nuk do te shperdoroni ushqimin. Gjithashtu mund t’a perdorni edhe si leng shege per bebe pasi ka vlera ushqyese te cilat femijes suaj i nevojiten.

Leng i Fresket Shege plot Vitamina dhe Vlera ushqyese

Mos humbisni me te miren nga ushqimet qe konsumoni fale kesaj SHTRYDHESE SHEGE e FRUTASH | Receta gatimi
Konsumoni lengje te fresketa plot Vlera ushqyese dhe vitamina | Fruta dhe Perime
Perdorimi i saj manual ben te mundur ruajtjen e enzimave te shendetshme | vlerave ushqyese | Bli Online

Perfekte për të nisur ditën me nje gotë lëng të freskët | Portokalli i shartuar me shege, nje tjeter recete e cila permban shume vlera ushqyese. Lëngu i shegës shuan ne cdo momnet etjen tuaj.

Gjithashtu kur krijoni nje recete e cila mund te pershtatet me piperin e kuq. Ju mund t’i shtoni edhe 1/3 lugë caji tsp piper i kuq. Pasi ju ndihmon ne shendetin tuaj.

Shtrydhese shege agrumesh leng shege lengu i jetes dyqan taxi blerje online

Merrni Maksimumin nga ushqimet | Shtrydhese cilesore me material cilesor per shege

Shtrydhesja e frutave siguron qe te merrni sa me shume vlera ne lengjet. e pergatitura duke shtrydhur frutat dhe perimet pa i copetuar.

 

Provoni nje gote leng shege dhe do te shikoni menjehere ndryshimin ndermjet lengjeve te gatshme dhe lengut me fruta qe ju keni pergatitur.
Nje leng i fresket I pasur me vitamina me shtrydhse shege 

Keni mbaruar me pergatitjen e lengjeve te shendetshem?

Mos e hidhni pjesen e mbetur te fruta dhe perime, ato jane plote fibra. Të gjithë përbërësit jane te rendesishem. Shega ka gjithashtu antioksidant te fuqishem. Portokall me shege nje kombinim perfekt.

Krijoni receta gatimi | perdorini per embelsira | smoothie | etj
Thjeshte mund ti perzieni me mjalt arra fara dhe  pergatisni nje vakt super energjik e te shendetshem
Mund t’ja shtoni kosit per te filluar nje ditë sa me të shëndetshme. Shega eshte një nga frutat më te mira per shendetin tuaj!

Gjithashtu nje tjeter kombinim perfekt eshte bashkimi i frutave portokall shege. Portokalli me shege nese perzihen bashke do te krijojne nje shije te mahnitshme dhe do te jete nje ilac i shkelqyer per trupin tuaj.

Me Shtrydhese Shege ju mund te krijoni shume receta te shendetshme per femije. Sidomos shega e egër pasi ka akoma edhe me shume vlera ushqyese. Mos fusni ne recete gatimi bashke me farat e këtij fruti.

Shegë fruta me e mire per shendetin tuaj | Bli Online

Perfitimet nga lengu i sheges | Shtrydhese agrumesh | Shtrydhese portokalli

Antioksidant i fuqishem

Lëngu i shegës përmban nivele më të larta të antioksidantëve se shumica e lëngjeve të tjera të frutave. Ai gjithashtu ka tre herë më shumë antioksidantë sesa vera e kuqe dhe çaji jeshil.

Antioksidantët në lëngun e shegës mund të ndihmojnë në heqjen e radikalëve të lirë, mbrojtjen e qelizave nga dëmtimi dhe zvogëlimin e inflamacionit.

Vitamina C | Shtrydhese shege cmimi me i mire online!

Lëngu i një shege të vetme ka më shumë se 40 për qind të kërkesës suaj ditore për vitaminë C. Vitamina C mund të prishet kur pasterizohet, prandaj zgjidhni lëngun e shegës në shtëpi ose të freskët për të përfituar sa më shumë lëndë ushqyese.

Parandalimi i kancerit:

Lëngu i shegës së fundmi bëri një përplasje kur studiuesit zbuluan se mund të ndihmojë në ndalimin e rritjes së qelizave të kancerit dhe të prostatës. Pavarësisht studimeve të shumta mbi efektet e lëngut në kancerin e prostatës, rezultatet janë ende paraprake.

Ndërsa nuk ka pasur studime afatgjata me njerëz që vërtetojnë se lëngu i shegës parandalon kancerin ose zvogëlon rrezikun, shtimi i tij në dietën tuaj sigurisht qe do ju ndihmoje.

Fruta dhe perime per nje trup te shendetshem!

Mbrojtja nga sëmundja Alzheimer:

Antioksidantët në lëng dhe përqendrimi i tyre i larte eshte vertetuar se pengojnë progresin e sëmundjes Alzheimer dhe mbrojnë kujtesën.

Tretjashtrydhese manuale frutash blini online dyqan taxi

Lëngu i shegës mund të zvogëlojë inflamacionin në zorrë dhe të përmirësojë tretjen. Mund të jetë i dobishëm për njerëzit me kolit ulceroz dhe sëmundje të tjera inflamatore të zorrëve.

Anti-inflamator:

Lëngu i shegës është një anti-inflamator i fuqishëm për shkak të përqendrimit të tij të lartë të antioksidantëve. Mund të ndihmojë në uljen e inflamacionit në të gjithë trupin dhe parandalimin e stresit oksidativ dhe dëmtimit.

Artriti | Shtrydhese frutash top shop Dyqan Taxi

Flavonolët në lëngun e shegës mund të ndihmojnë në bllokimin e inflamacionit që kontribuon në artrozë dhe dëmtimin e kërcit.

Lëngu aktualisht është duke u studiuar për efektet e tij të mundshme në osteoporozën, artritin reumatoid dhe llojet e tjera të artritit dhe inflamacionit të kyçeve.

Sëmundjet e zemrës:

Lëngu i shegës është në lëvizje si lëngu më i shëndetshëm për zemrën. Duket se mbron zemrën dhe arteriet.

Studime të tjera kanë treguar se lëngu përmirëson rrjedhën e gjakut.  Mund të ngadalësojë gjithashtu rritjen e pllakave dhe grumbullimin e kolesterolit në arterie.

Sigurohuni që të flisni me mjekun tuaj përpara se të filloni te perdorni lëngun ose të merrni një shtesë të ekstraktit të shegës.

Presioni i gjakut:

Pirja e lëngut të shegës çdo ditë e me shumë mund të ndihmojë gjithashtu në uljen e presionit sistolik të gjakut. Një përmbledhje gjithëpërfshirëse e provave të kontrolluara rastësisht që i deklaroi se do të ishte e dobishme për shëndetin e zemrës përfshirja e lëngut të shegës çdo ditë.

Antiviral:

Midis vitaminës C dhe ushqyesve të tjerë që rrisin imunitetin si vitamina E, lëngu i shegës mund të parandalojë sëmundjen dhe të luftojë infeksionet e ndryshme. Shegët gjithashtu janë antibakteriale dhe antivirale në testet laboratorike. Ato janë duke u studiuar për efektet e tyre në infeksionet dhe viruset e zakonshme por kjo gje ishte vene re qe më parë.

shtrydhese shege dhe portokalli blerje online dyqan taxiTë pasura me vitamina:

Përveç vitaminës C dhe vitaminës E, lëngu i shegës është një burim i mirë i folatit, kaliumit dhe vitaminës K.

Pavarësisht nëse vendosni të shtoni shegë në dietën tuaj ditore ose thjesht ta gëlltisni herë pas here, kontrolloni etiketën për të siguruar që është 100 për qind lëng shege i pastër, pa shtuar sheqer. Ose, lëng atë të freskët.

Memoria | Shtrydhese per shege

Pirja e 8 onsë lëng shege në ditë mund të përmirësojë të mësuarit dhe kujtesën, sipas një studimi të fundit.

Performanca seksuale dhe pjelloria:

Përqendrimi i antioksidantëve të lëngut të shegës dhe aftësia për të ndikuar në stresin oksidativ e bëjnë atë një ndihmë të mundshme të pjellorisë. Stresi oksidativ është treguar të shkaktojë mosfunksionim të spermës dhe ul pjellorinë tek gratë.

Lëngu gjithashtu është treguar për të ndihmuar në zvogëlimin e stresit oksidativ në placentë, mjafton te keni ne shtepi shtrydhese portokalli.

.Pirja e lëngut të shegës gjithashtu mund të rrisë nivelet e testosteronit tek burrat dhe gratë, të cilat jane një nga hormonet kryesore prapa shtysës seksuale. Mjafton te pini dy gota të mëdha ne jave dhe shendeti juaj do te permiresohet menjehere. Shtrydhese portokalli manuale

Qëndrueshmëria dhe performanca ne aktivitete fizike:

Lëng qershie dhe panxhar. Lëngu i shegës mund të jetë përmirësuesi i ri i performancës suaj ne aktivitete fizike. Lëngu mund të ndihmojë në uljen e hidhërimit dhe përmirësimin e rikuperimit të forcës. Gjithashtu ul demtimet e oksidanteve të shkaktuar nga ushtrimet fizike.

Diabeti:

Shega ishte përdorur tradicionalisht si një ilaç për diabetin në Lindjen e Mesme dhe Indi. Ajo mund të ndihmojë në uljen e sheqerit në gjak.

Shtrydhese Shege Top shop products on Dyqan Taxi!

Shega per bebe eshte e shkelqyer pasi eshte e pasur me fibra, vitamina B, C dhe K, zink, dhe më shumë se 150 antioksidantë të ndryshme, te gjitha keto vetem me shtrydhese per shege

 

SHTRYDHESE PRAKTIKE PER SHEGE PORTOKALL LIMON

Shtrydhese Shege Manuale Dyqan Taxi Blerje Online

Thuaj Po nje jetese te shendetshme | Thuaj po shtrydhjes manuale | Shendeti | Bli Online | Receta Gatimi

SHTRYDHESE PORTOKALLI & QITRO

-Pergatisni lengje te Shijshme | Natyrale
-Lengje te fresketa | Te pergatitura ne shtepi | Receta gatimi
-Me shume vitamina | Vlera ushqyese | Shendeti

SHTRYDHESE SHEGE INOKS | Shtrydhese portokalli

Me kete shtrydhese frutash ju mund te pergatisni shpejte nje leng te shijshem frutash.

Pasi ju lejon te shtrydhni me lehtesi perime te madhesive te ndryshme. Krijoni Smoothie Shege, me Shalqi, Pjeper, portokall etj. Me te ju mund te krijoni edhe shume receta gatimi embelsira etj.

Me lëng shege perdite ju do te ndiheni me mire cdo dite.

Pajisje qe do të kthehet në një shoqërues ne Kuzhine | Bli Online

-Shtrydhese Agrumesh | Shege | Fruta dhe Perime të një cilesie të lartë.
-Shtrydhni agrumet | Perfitoni lengun e tyre per nje jete te shendetshme
-Dimri do jete me i ngrohte me kete Shtrydhese Shege | Agrumesh
-Perdoret manualisht
Doreze ergonomike | Perdorim te lehte
-Shume e thjeshte ne pastrim | Keshillohet te pastrohet manualisht Jo ne lavastovilje Pasi pjeset e brendeshme jane alumin
Material cilesore dhe Rezistent i cili nuk lejon oksidimin ( Ndryshkje )

Shtrydhni agrumet dhe perfitoni lengun e tyre per nje jete te shendetshme
Kushtet e vetme per jetegjatesine e pajisjes:
Te mos sforcohet me kokrra të forta apo qe jane shtypur mjaftueshem.
Është i nevojshëm pastrimi pas cdo perdorimi.

Bli Online Shtrydhese Shege Super Cilesore – INOKS | Dyqan Taxi | Shitje Online për të gjitha Pajisjet e kuzhinës
Blerje ne Telefon si dhe whatsapp | 0682141111

Detaje Produkti

Pesha 0.3 kg
Lloji

Shtrydhese

Vleresim mesatar

5.00

01
( 1 Review )
5 Star
100%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%
Add a review

1 Vleresim per kete produkt

  1. 01

    nga Gani

    E papar qenka, flm dyqantaxi

Main Menu

shtrydhse shege blini online dyqan taxi

Shtrydhese Shege Agrumesh dhe Frutash Manuale

5,490 L6,990 L (-21%)

Shto ne Shporte