Shirit ngjites kunder ujit

1,390 L

Ka stok

KODI: shirit-ngjites-kunder-ujit Kategori: ,

SHIRIT NGJITES KUNDER UJIT

Shirit ngjites teper i forte, i qendrueshem dhe i papërshkueshëm nga uji.  Eshte i mbeshtjelle me leter alumini prej nje cilesie te larte dhe te forte.

Formon një shtrese mbrojtese te çastit kundër ujit, ajrit ose pluhurit, ideale për mbushjen e hapesirave bosh.

Këto shirita vijnë me gome Butyl që është ngjitëse gjithnjë e ngjeshur dhe e ndjeshme ndaj presionit me një rezistencë të mirë ngjitje. Ato mund të formojnë një vulë të çastit kundër ujit, ajrit ose pluhurit dhe të qëndrojnë përgjithmonë të buta.

Eshte ngjitesi ideal për mbushjen e boshllëqeve dhe mbylljen e hapesirave të tilla si ato në  tubat me bulona dhe kabujt e kondicionereve, çatitë dhe panelet e karvanit, xhamat e automjeteve  qelqi dhe metali.

Shiriti përdoret posaçërisht atje ku kërkohet rezistencë ndaj lagështisë, përçueshmërisë termike, rezistencës ndaj flakës, reflektimit të nxehtësisë dhe dritës. Këto shirita mund të përballojnë kushte të ndryshme të motit.

Rezistent ndaj kimikateve, nxehtësisë dhe motit. Ngjitës i motit të ftohtë me ngjitje të lartë. Funksionim i shkëlqyeshëm edhe në temperaturë të ulët. Bllokon lagështinë dhe aromat.

 

Be the first to review “Shirit ngjites kunder ujit”

Vleresime

Nuk ka vleresime

Main Menu

shirit ngjites i forte dyqan taxi

Shirit ngjites kunder ujit