Makineri per makarona | Beres Makaronash Sailnovo

2,890 L3,890 L (-26%)

Ka stok

  • Prodhon lloje te ndryshme te makaronave.
  • Perbere nga materiali i celikut dhe aluminit.
  • Ka rezistence ndaj mjedisit perreth.
  • Perbehet nga kreher te cilet i japin formen qe doni brumi.
  • Ka nje doreze qe ju ndihmon te vini ne funksion makinerine.
KODI: Beres Makaronash Kategori: , ,

MAKINERI PER MAKARONA SAILNOVO

Beres makaronash Sailnovo eshte nje makineri per te bere makarona te fresketa ne shtepi.

Nese deshironi qe makaronat te keni brumin e bere sipas deshires suaj dhe ai ne supermarket mendoni se nuk i afrohet aspak shijeve tuaja, ju duhet patjeter te blini produktin Sailnovo pasta maker. Kjo makineri eshte ideuar per pergatitjen e llojeve te ndryshme te pastave kshtu qe ju mund te gatuani te preferuan tuaj sa here te deshironi.

makineri per makaronaBERESE MAKARONASH – SAILNOVO PASTA MAKER

Beresja e makaronave eshte e perbere nga materiali i celiku dhe alumini me cilesi shume te larte. Kjo lloj veshje eshte me e forte dhe e qendrueshme se gjithe veshjet e tjera te kuzhines.

Kjo makinë është gjithashtu pa BPA, që do të thotë se nuk do të duhet të shqetësoheni për ndonjë kimikate të rrezikshem që mund te preken makaronat tuaja.

Ndryshe nga beresit e tjere te makaronave kjo makine berese nuk duhet te lahet me uje te bollshem ose pjatalarese. Makineri makaronash ideale per makarona shtepie.

MAKINERI PER MAKARONA

Rekomadohet qe ajo te lahet me nje furce druri e cila ndihmon qe te hiqen te gjita copat e mbetura te brumit sidomos ne “kreherin” i cili u jep forme makaronave.

Ai eshte i levizshem dhe e bene pastrimin me te thjeshte dhe te lehte.

Per te bere te mundur qe brumin qe keni vendosur ne te t’u jepni formen e makaronave mjafton qe te levizni dorezen e saj e cila shtyn brumin e vendosur ne pjesen kreherese te makinerise te marri formen e pastave.

Nuk ze shume hapesire ne kuzhine dhe puthitet shume mire me siperfaqen.

Kjo makineri per makarona me prerëse te dyfishtë është bërë prej çeliku të pandryshkshëm me cilësi të lartë, dhe me nje ndërtim te qëndrueshëm. Eshte e lehtë për t’u përdorur dhe pastrohet lehtë. E përsosur për të bërë një sërë pjatash të freskëta makarona shtëpiake.

Makineria e makaronave vjen me 2 tehe prerëse çeliku inox: 2.0 mm dhe 4,5 mm  dhe 7 vendosje të ndryshme të trashësisë së brumit (0,5 – 3 mm) për trashësi të ndryshme të makaronave, si dhe gatim dhe rrotullim.

Mbërthecka e tryezës shton qëndrueshmërinë e makinës kur përdoret. Doreza e lëvizshme e fiksimit, kthimi i butë e bën të lehtë gatimin e brumit. Kjo makinë thjeshton punën e bërjes së makaronave në shtëpi, shumë më lehtë sesa me dorë!

Prerësi i dyfishtë i ndare, kursen hapësirë, dhe ruhen lehtë. E shkëlqyeshme për të bërë lazanja të freskëta, spageti, tagliatelle, ravioli, fettucine, linguini, vermiçeli etj.

Makineria jonë për makarona do t’ju ndihmojë të bëni makarona ushqyese në shtëpi dhe të keni aromë dhe strukturë të freskët. Nëse keni ndonjë pyetje, ju lutem mos ngurroni të na kontaktoni.

SI TE PRGATITNI MIXTUREN ME MAKINERI PER MAKARONAmakineri makaronash per shtepi

Me këtë recetë ju mund te pergatisni një pjatë e mire per të gjitha familjen.

Përbërësit: 500g (l 1 lb) miell gruri të butë dhe 5 veze. Nese deshironi në vend që të përdorni 5 vezë mund të përdorni një gotë ujë mineral natyral. Për makaronat “al dente“, përzieni 250 g miell gruri të butë me 250g miell gruri të fortë. Mos shtoni kripë dhe asnje erez tjeter, per nje rezultat më të mire! Hidhni miellin në një tas dhe vezët në mes të miellit. Përziejini vezët me një pirun derisa të përzihen plotësisht me miellin. Gatuajeni përzierjen me duar derisa të jetë plotësisht homogjene dhe e qëndrueshme.

Nëse përzierja është shumë e thatë shtoni pak ujë. nëse është shumë i butë shtoni pak miell. Një përzierje e mirë nuk duhet të ngjitet kurrë në gishta. Hiqeni përzierjen nga tasi dhe vendoseni mbi një tryezë me miell të lehtë, Nëse është e nevojshme, vazhdoni të gatuani përzierjen dhe duke e prerë atë në copa të vogla.

Këshillë: mos përdorni vezë direkt nga frigoriferi!

Fiksoni makineri per makarona në tryezë me kapësin e siguruar dhe futni dorezën në vrimën e rrotullës. Kur përdorni makinerinë për herë të parë. pastrojeni atë me një leckë të thatë për të hequr çdo vaj të tepërt. Për të pastruar rrotullat, kaloni nëpër to një sasi të vogël brumi dhe më pas hidhni brumin.

Makaronat janë një pjate e cila serviret në furrë , mund te serviren me salce dhe mish të grirë dhe i keni gati menjehere.

  • Makineri për Makarona
  • Ngjyra: Argjend
  • Materiali: Çelik inox
KUJDES:

1. Shiriti plastik duhet të hiqet përpara përdorimit.
2. Përdorni ngjitjen e brumit për të pastruar makinerinë.
3. Fshijeni atë me peshqir letre ose peshqir të thatë para se të përdorni.
4. fshijeni me një peshqir të thatë dhe pastrojeni me furçë pasi të jetë përdorur.
Makinë prerëse makarona makarona të freskëta lasagne çeliku inox

DY GJATESI OPSIONALE

Prodhues makarona për rul me 2 tehe çeliku inox: 2.0 mm (vermiçeli); 4.5 mm (fettuccine), ju mund të krijoni pjata të ndryshme makarona që plotësojnë nevojat tuaja.

MIRTMBAJTJA E MAKINERI PER MAKARONA

1. Gjatë përdorimit, pastroni kruajtësit nën rrotullat e lëmuara çdo shpesh me një copë letër kuzhine.

2. Asnjëherë mos lani makinerinë me ujë ose në pjatalarëse.

3. Për të pastruar pjesën e brendshme të makinës, hiqni mbrojtësit plastikë.

4. Nëse është e nevojshme vendosni disa pika vaj ulliri në skajet e rrotullave prerëse.

5. Mos futni thika ose rroba midis rrotullave!

Mund të keni më shumë zgjedhje për të bërë ushqimin tuaj të shijshëm:

Rregullimi i pulës për rregullimin e trashësisë së brumit në 7 pozicione nga 0,5 në 3 mm për të përgatitur pjatat tuaja të ndryshme të shijshme.

Makineri makaronash Ideale për lazanjat, spageti, tagliatelle, ravioli, fettucine, linguini, vermiçeli. Ideale për një mbrëmje komode, italiane me familjen dhe miqtë, me makarona të bëra në shtëpi!

100% CILALSI E LART

Makineria manual e makaronave prej çeliku inox me cilësi të lartë 430. Ai përshtatet në çdo kuzhinë me dizajnin e saj të bukur.

MAKINERI MAKARONASH MANUALE

SPECIFIKATSailnovo Pasta Maker Beres Makaronash Celik Bli Online Dyqan Taxi

Prodhon lloje te ndryshme te makaronave.

Perbere nga materiali i celikut dhe aluminit.

Ka rezistence ndaj mjedisit perreth.

Perbehet nga kreher te cilet i japin formen qe doni brumi.

Ka nje doreze qe ju ndihmon te vini ne funksion makineri per makarona

Bli Online ne Dyqan Taxi me cmimin me te mire ne treg dhe paguaj ne dorezim.

Detaje Produkti

Pesha 2 kg
Ngjyra

Lloji

Beres Makaronash

Be the first to review “Makineri per makarona | Beres Makaronash Sailnovo”

Vleresime

Nuk ka vleresime

Main Menu

Sailnovo Pasta Maker Beres Makaronash Celik Bli Online Dyqan Taxi

Makineri per makarona | Beres Makaronash Sailnovo

2,890 L3,890 L (-26%)

Shto ne Shporte