Kondicioner Tirane First Austria | Portativ | Bli Online

7,900 L

Ka stok

  • Funksion me 1 apo 2 nivele.
  • Konsum me pak se nje kondicioner normal – 1 kw/ore ne nivelin e pare dhe maks 2 kw/ore ne nivelin maksimal aq
  • sa nje ngrohese e vogel.
  • Opsioni Swing per levizjen e flatrave.
  • Opsioni Timer per gradimin dhe fikjen pas 1-8 oresh.
KODI: kondicioner-first-austria-5571-2 Kategori: , Etiketime: , , ,

KONDICIONER PORTATIV TIRANE | FA

Kondicioner Inverter Portativ First Austria |  Ne shitje ne Oferte Tirane | Cmimi ne Dyqan Taxi

Kondicioneri portativ qe nuk ka nevoje per tuba.  Ju prezantojme super-kondicionerin shume ekonomik FIRST AUSTRIA. E transportoni nga njera dhome ne tjetren dhe ngroh cdo ambjent deri ne 30 m2. Produkti me i shitur kete sezon. Kapeni tani kete super-mundesi. JONIZON ajrin pra nuk e than.

Kondicioner First Austria T-5571-2Kondicioner portativ inverter ne shitje

Detects an open window | Weekly program | Overheating protection | Remote control | Wall fan heater

Kondicioner I ajrit portativ prej qeramike me telekomandë dhe vendosje të temperaturës 10-49° C për një ndjenjë të këndshme dhe të ngrohtë në dhomë. Funksionimi manual me 2 cilësime të nxehtësisë dhe një funksion të ajrit të ftohtë. Projektuar per t’u pershtatur me nevojat tuaja.

Ngrohje qeramike e qëndrueshme

Efektive PTC siguron ngrohje efektive dhe të shpejtë me mbrojtje të mbinxehjes për sigurinë dhe ekranin tuaj LED të kursimit të energjisë.

Funksioni i programit të javës: Ky kondicioner mund të ndizet dhe fiket automatikisht për secilën ditë të javës deri në 6 here, p.sh: e hënë deri të premten nga 06:00 – 07:00 dhe të Shtunën dhe të Dielën nga 08:00 deri në 09: 00.
Funksioni i dritares së hapur: Ne momentin qe zbulon një dritare të hapur më pas fiket automatikisht.
Funksioni i kohëmatësit: Kohëmatësi automatikisht mund të fiket pas 1-12 orësh.

Nje kondicioner i cili do ju fal komoditet ne cdo moment te diteve apo neteve te ftohta. Pervec komoditetit ky kondicioner do ju fal gjithashtu do ju kursej para dhe energji.

KONDICIONER EKONOMIK | PJESET ME TE RENDESISHME

Filtrat e kondicionerit | Kondicioner portativ inverter | kondicioner ne oferte

Detyra më e rëndësishme e mirëmbajtjes që do të sigurojë efikasitetin e kondicionerit tuaj është të zëvendësoni ose pastroni në mënyrë rutinë filtrat e tij. Filtrat e bllokuar dhe të ndotur bllokojnë rrjedhën normale të ajrit dhe ulin ndjeshëm efikasitetin e një sistemi.

Me bllokimin e rrjedhës normale të ajrit, ajri që anashkalon filtrin mund të sjellë papastërti drejtpërdrejt në mbështjellësin e avulluesit dhe të dëmtojë aftësinë thithëse të nxehtësisë së mbështjellësit. Zëvendësimi i një filtri të ndotur dhe të bllokuar me një të pastër mund të ulë konsumin e energjisë së kondicionerit tuaj me 5% në 15%.

kondicioner ne oferteKONDICIONER NE SHITJE

Për kondicionerët qendrorë, filtrat zakonisht vendosen diku përgjatë gjatësisë së kanalit kthyes. Vendndodhjet e zakonshme të filtrit janë në mure, tavane, furra ose në vetë kondicionerin. Kondicionerët e dhomës kanë një filtër të montuar në skarë që shikon në dhomë.

Disa lloje filtrash mund të përdoren përsëri, të tjerët duhet të zëvendësohen. Ato janë të disponueshme në një larmi llojesh dhe efikasitetesh. Pastroni ose zëvendësoni filtrin ose filtrat e sistemit tuaj të kondicionimit të ajrit çdo muaj ose dy gjatë sezonit të ftohjes.

Filtrat mund të kenë nevojë për vëmendje më të shpeshtë nëse kondicioneri është në përdorim të vazhdueshëm, i nënshtrohet kushteve me pluhur ose nëse keni kafshë shtëpiake. Monitm i lehte ne mur. Të gjitha keto ne nje produkt te vetem.

Spiralja e kondicionerit | Kondicioner portativ inverter

Spiralja e avulluesit dhe kondensatorit të kondicionerit mbledhin papastërti gjatë muajve dhe viteve të tyre të shërbimit. Një filtër i pastër parandalon që spiralja e avulluesit të ndotet shpejt. Me kalimin e kohës, megjithatë, spiralja e avulluesit do të mbledhë ende papastërti.

Kjo papastërti zvogëlon rrjedhën e ajrit dhe izolon spiralën, duke zvogëluar aftësinë e saj për të thithur nxehtësinë. Për të shmangur këtë problem, kontrolloni spiralën tuaj të avulluesit çdo vit dhe pastrojeni atë siç është e nevojshme. Spiralja e kondensatorit në natyrë gjithashtu mund të bëhet shumë e ndotur nëse ambienti i jashtëm është me pluhur ose nëse ka gjeth afër. Ju lehtë mund të shihni spiralin e kondensatorit dhe të vini re nëse papastërtitë po mblidhen në pendët e saj.

KONDICIONER PORTATIV NE SHITJE

Ju duhet të minimizoni papastërtitë dhe mbeturinat pranë njësisë së kondensatorit. Hapësira e tharjes, gjethet që bien dhe kositësi i lëndinës janë burime të mundshme të papastërtive dhe mbeturinave. Pastrimi i zonës rreth spirales, heqja e mbeturinave dhe zvogëlimi i gjetheve mbrapa të paktën 2 metra (0.6 metra) lejojnë rrjedhjen e duhur të ajrit rreth kondensatorit.

Mbulesat e aluminit në mbështjellësit e avulluesit dhe kondensatorit përkulen lehtësisht dhe mund të bllokojnë rrjedhën e ajrit përmes spirales. Shitësit me shumicë të kondicionerëve shesin një mjet të quajtur “krehër fin” që do t’i krehër këto pendë përsëri në gjendje gati origjinale.

 Kondensata

Ndonjëherë kaloni një tel të ngurtë nëpër kanalet e kullimit të njësisë. Kanalet e bllokuara të kullimit parandalojnë që njësia të zvogëlojë lagështinë dhe lagështia e tepërt që rezulton mund të çngjyrosë muret ose qilimin.

KONDICIONER PORTATIV INVERTER FIRST AUSTRIA | NE SHITJE NE OFERTE

Kondicioner portativ Top Shop only in Dyqan Taxi | Kondicioner me oferte

Kondicioner portativ first austria 5571 online shop Shqiperi

Karakteristika | Kondicioner portativ gjerman

1- Funksion me 1 apo 2 nivele.
2- Konsum me pak se nje kondicioner normal – 1 kw/ore ne nivelin e pare dhe maks 2 kw/ore ne nivelin maksimal aq sa nje ngrohese e vogel.
3- Opsioni Swing per levizjen e flatrave.
4- Opsioni Timer per gradimin dhe fikjen pas 1-8 oresh. 6- Punim i qete dhe pa zhurme 61 (db)A – 50 Hz.
5- Funksion mbrojtjes nga mbinxehja .
6-Kondicioner me elekomande dhe manual.

KONDICIONER PORTABLE

Ngrohësi prej qeramike i ventilatorit në mur me telekomandë dhe vendosjen e temperaturës prej 10-49 ° C për një ndjenjë të këndshme dhe të ngrohtë në dhomë, ne cdo mom Funksionim manual me 2 cilësime të nxehtësisë dhe një funksion të ajrit të ftohtëNgrohësi qeramik PTC i qëndrueshëm dhe efektiv siguron ngrohje efektive dhe të shpejtë me mbrojtje nga mbinxehja për sigurinë dhe kursimin e energjisë ekranin tuaj LED Funksioni i programit të javës:

KONDICIONER NE OFERTE

Ngrohësja e tifozit në mur mund të ndizet dhe fiket automatikisht për çdo ditë të javës deri në 6x, p.sh .: e hëna deri të premten nga ora 06:00 deri në 07:00 dhe të shtunën dhe të dielën nga ora 08:00 deri në 09: 00

Funksioni i dritares së hapur: Ngrohësi i ventilatorit zbulon një dritare të hapur dhe pastaj fiket automatikisht Funksioni i kohëmatësit: Kohëmatësi mund të ndezë ose çaktivizojë automatikisht ngrohësin e murit pas 1-12 orësh 2000W. Kondicioner inverter ne shitje ideal per shtepine tuaj.

Ndersa ne vere e do te mund te kthehet ne menyre te lehte ne ftohes. Ndersa ne dimer do te jete nje ngrohes i shkelqyer. Ideal per te gjithe ata te cilet kane deshire te jene komod aty ku qendrojne.

Per më shumë kontaktoni ne faqen tone te facebook ose ne instagram.


Zgjidh me mire & me lire | Dyqan Taxi Online Shop

Detaje Produkti

Pesha 0.3 kg
Gjendja

Lloji

Kondicioner

Be the first to review “Kondicioner Tirane First Austria | Portativ | Bli Online”

Vleresime

Nuk ka vleresime

Main Menu

Kondicioner portativ first austria ne dyqan taxi online shop

Kondicioner Tirane First Austria | Portativ | Bli Online