Kuti sterilizuese | UV ultraviolet disinfection

2,490 L

Ka stok

 • Tensioni: DC- 5V.
 •  1-2A.
 • Karakteristikë UV + Ozon.
 • Aplikimi Shtëpia / Hoteli / Spitali / Shkolla / Zyra.
 • Materiali i produktit plastikë + përbërës elektronikë.
 • Certifikimi CE / RoHS.
 • Kohëmatësi i Metodës së Kontrollit.
KODI: kuti-sterilizuese Kategori: ,

KUTI STERILIZUESE ULTRAVIOLET DISINFECTION

Dezinfektimi Uv Light Box, me dritë në mënyrë efektive inaktivon viruset, bakteret, mykun, dhe kërpudhat duke prishur ADN-në ose ARN-në e tyre. Kutia sterilizuese gjithashtu është e dobishëm në parandalimin e alergjive sekondare në lidhje me alergjenët që transmetohen në ajër.

UV ULTRAVIOLET DISINFECTION

Ajo prodhon dritë UVC në diapazonin prej 185nm që prodhon Ozon si dhe 254 nm, gjatësia e valës optimale për të synuar dhe çaktivizuar ADN-në e viruseve, kërpudhave dhe baktereve.

Sterilizimi ultraviolet eshte i krijuar posacerisht qe te arrije te shkatërrojë strukturën molekulare të ADN ose ARN (acid ribonukleik) në qelizat e mikroorganizmave duke përdorur gjatësinë e duhur të valës së rrezeve ultraviolet. Teknologjia e dezinfektimit ultravjollcë bazohet në anti-epidemiologjinë moderne, mjekësinë dhe fotodinamikën.

Kutia sterilizuese me dritë ultraviolet me bandë UVC me efektshmëri të lartë, me intensitet të lartë dhe jetë të gjatë për të rrezatuar ujin që rrjedh, i cili do të sjellë baktere të ndryshme, viruse, parazitë, alga dhe patogjenë të tjerë vriten drejtpërdrejt.

Specifikat:UV Light Sanitizer UVC bli online dyqan taxi
 • Tensioni: DC- 5V.
 •  1-2A.
 • Karakteristikë UV + Ozon.
 • Aplikimi Shtëpia / Hoteli / Spitali / Shkolla / Zyra.
 • Materiali i produktit plastikë + përbërës elektronikë.
 • Certifikimi CE / RoHS.
 • Kohëmatësi i Metodës së Kontrollit.
 • Ultravjollcë kuarci me çip LED.
 • Material ABS.
 • Modaliteti UVC + O3.

  Porosit ne Dyqan Taxi | Qendra me e madhe Tregtare Online!

Detaje Produkti

Pesha 0.1 kg
Ngjyra

Be the first to review “Kuti sterilizuese | UV ultraviolet disinfection”

Vleresime

Nuk ka vleresime

Main Menu

Uv Light Box kuti sterilizuese bli online dyqan taxi

Kuti sterilizuese | UV ultraviolet disinfection