Kamera sigurie Xiaomi Xiaovv Smart PTZ 2K

3,990 L

Ka stok

  • Kamera sigurie 2K.
  • Me rrotullim horizontal 360 grade.
  • Me altoparlanti dhe mikrofon te integruar.
  • Mund të ruajë pamjet në një kartë memorie.

Xiaomi Xiaovv PTZ camera 2K

Kamera CCTV Xiaomi Xiaovv 2K FHD ka një kënd të gjerë shikimi, falë të cilit mund të zbulojë paraprakisht aktivitetin e dyshimtë dhe t’ju njoftojë për të nëpërmjet njoftimit të menjëhershëm.

Pajisja mund të ruajë pamjet në një kartë memorie microSD ose në hapësirën ruajtëse në renë kompjuterike. Kështu, përdoruesit mund të zgjedhin në mënyrë të pavarur opsionin më të përshtatshëm për ta. Pajisja ndryshon në atë që është në gjendje të shkrep një foto me cilësi të lartë me një rezolucion prej 2K. Në të njëjtën kohë, kamera bën video me cilësi të lartë si gjatë ditës ashtu edhe gjatë natës.

Dizajni i kameres

Sfera e sipërme është në gjendje të rrotullohet 360 gradë, gjë që eliminon ekzistencën e pikave të verbër. Në sipërfaqen e pasme është një lidhës për t’u lidhur me rrjetin.

Ekziston gjithashtu një vend për instalimin e një karte memorie microSD dhe një buton rivendosjeje. Është e mundur të rregulloni pajisjen në tavan ose në tavolinë. Nëse zgjidhet metoda e fiksimit në tavan, imazhi do të kthehet automatikisht.

Opsionet e kamerës dhe videove

Gjëja kryesore që prisni nga pajisja e monitoruar është aftësia për të xhiruar video. Mund ta bëjë këtë deri në një rezolucion kornizë prej 2K. Për këtë, ekziston një aparat fotografik 3 megapiksel me një lente me gjashtë elemente me hapje.

Softueri përfshin algoritme inteligjente për reduktimin e zhurmës në mënyrë që edhe detajet më të vogla të shfaqen shumë qartë. Një nivel i lartë kontrasti arrihet përmes teknologjisë WDR.

Për shkrepjen gjatë natës, është projektuar një modul infra të kuqe me gjatësi vale 940 nm, i cili në kombinim me një sensor imazhi shumë të ndjeshëm, siguron transmetimin e një imazhi bardh e zi në format me ngjyra.

Risia është në gjendje të përcaktojë lëvizjet e një personi, gjë që ndihmon në parandalimin e gjasave të alarmeve të rreme. Prania e inteligjencës artificiale bën të mundur dallimin midis lëvizjes së kafshëve, lëkundjes së perdes, etj., Prandaj, një mesazh alarmi transmetohet në smartphone të përdoruesit vetëm nëse një person shfaqet në kornizë.

Kamera mund të rrotullohet 360 gradë horizontalisht, ndërsa 108 gradë vertikalisht. Kjo është e mjaftueshme për të mbuluar të gjithë zonën rreth kamerës, veçanërisht nëse e montoni në tavan. Altoparlanti dhe mikrofoni i integruar janë krijuar për të ofruar komunikim zanor të dyanshëm, gjë që është veçanërisht e rëndësishme kur instaloni Xiaomi Smart Camera PTZ Version 2K në dhomën e një fëmije.

Specifika

Kjo kamerë IP është e pajisur me Wi-Fi 802.11b/g/n 2.4 GHz, module Bluetooth dhe telekomanda mbështetet nëpërmjet aplikacionit në smartfonin Mi Home.

Ky aplikacion ofron akses në cilësime të ndryshme: funksioni i një rrotullimi rrethor të kamerës, shikimi i skedarëve të ruajtur, etj. Sinkronizimi është i mundur me pajisjet me Android 4.4 e lart, IOS 9.0 dhe më të lartë.

Të dhënat e regjistruara ruhen në një kartë microSD të instaluar deri në 32 GB.

Kamera Xiaomi Smart PTZ mbështet komunikimin me pajisje inteligjente si asiste

nti zanor XiaoAI dhe televizorët Xiaomi. Ai gjithashtu mbështet shikimin në distancë nga pajisje të shumta.

Porosisni direkt dhe ndjehuni te sigurt me Dyqan Taxi qendren me te madhe tregtare online.

Detaje Produkti

Pesha 0.2 kg
Be the first to review “Kamera sigurie Xiaomi Xiaovv Smart PTZ 2K”

Vleresime

Nuk ka vleresime

Main Menu

kamera xiaomi xiaovv

Kamera sigurie Xiaomi Xiaovv Smart PTZ 2K