Aloe Vera Gel Bio ne shitje | Bli Online

2,990 L

Ka stok

Ndihmon në tretje dhe eleminimin e ulçerës, gastritit etj.
– Eliminon toksinat nga organizmi.
– Rrit funksionin e sistemit imunitar
– Ul kolesterolin dhe sheqerin në gjak
– Furnizon organizmin me vitamina dhe minerale
– Ndihmon në rritjen e flokut të shëndetshëm

KODI: Aloe-vera-gel-1L KATEGORIA:

ALOE VERA GEL BIO NE SHITJE ONLINE

Aloe Vera gel bio | e njohur që në lashtësi si një shëruese universale, është një nga bimët më të dobishme me efektet për shëndetin | Aciditeti ne stomak | Dyqan Taxi

Kjo bimë është një adaptogjen që rregullon organizmin dhe normalizon lëvizjet e zorrëve.
Njëkohësisht ndihmon në eleminimin e krimbave të zorrëve, në sajë të vetive të fuqishme vermifuge.
Të gjitha këto veti së bashku ndihmojnë për të nxitur tretjen e duhur, që është e rëndësishme për humbje peshe efektive dhe shëndetin e përgjithshëm.

1. Ndihmon në tretjen dhe eleminimin e ulçerës, gastritit etj.

Lëngu i Aloe Vera është një nga produktet më efektive për problemet e traktit gastro-intestinal, si ulçera, gastriti, refluksi dhe acarimi i përgjithshëm i këtij trakti.
Aciditeti ne Stomak
Aloe Vera Efektet
Ndihmon në:
– Eleminimin e refluksit (djegia e urthit) dhe aciditetit të lartë në stomak.
– Eleminimin e ulçerës, gastritit dhe sindromës së zorrëve të irrituara.
– Përmirësimin e lëvizshmërisë së zorrëve dhe konstipacionit (kapsllëkut)

2. Eliminon toksinat nga organizmi. 

Aloe vera gel bio ne shitje Aciditeti ne stomak

Lëngu aloe vera absorbon toksinat nga trakti gastrointestinal. Ky lëng është i pasur me aminoacide, vitamina dhe minerale, të cilat e bëjnë atë një nga “pastruesit” natyralë më efektivë për trupin tonë.
Lëngu i Aloe Vera absorbon toksinat nga trakti gastrointestinal dhe nuk i lejon ato të depërtojnë në organizëm.

3. Rrit funksionin e sistemit imunitar

AloeVera është i pasur me polisakaride të cilat ndihmojnë sistemin imunitar të reagojë dhe të shmangë krijimin e sëmundjeve autoimune si astma, ekzema, psoriasiz etj, dhe të parandalojë inflamacionet.

4. Ul kolesterolin dhe sheqerin në gjak

Sipas studimeve shkencore, lëngu i Aloe Veras, për shkak të beta sitosterol, në përmbajten e tij, vepron në rregullimin dhe mbajtjen nën kontroll të nivelit të lartë të kolesterolit në gjak dhe përmirësimin e gjendjes kardiovaskulare.
Gjithashtu, lëngu Aloe Vera stabilizon nivelin e sheqerit në gjak, efekt i cili e bën lëngun e Aloe Vera një produkt mjaft efikas për trajtimin e diabetit dhe obezitetit .

5. Furnizon organizmin me vitamina dhe minerale 

Lëngu i Aloe Veras është i pasur me vitamina A, C, E, B1, B2, B3, B6, B12 dhe acidit folik. Për më tepër, në përbërjen e tij gjenden mbi njëzet minerale të ndryshme si kalcium, magnez, zink, hekur, selen dhe kalium, të cilat:
– Luftojnë stresin oksidativ, lodhjen dhe depresionin
– Luftonjë agresionet e jashtme si ndotja, infeksionet etj.

6. Ndihmon në rritjen e flokut të shëndetshëm

Nëse keni kërkuar gjithmonë që të keni flokë të gjatë e të mëndafshtë, atëherë ndoshta ju duhet të provoni të pini disa lugë aloe vera.
Për shkak të një game të gjerë të vitaminave natyrore dhe enzimave në përmbajtjen e tij, Aloe Vera nxit në mënyrë të drejtpërdrejtë rritjen e flokut të shëndetshëm. Ky lëng ndihmon për të mbajtur pH në nivel konstant,duke nxitur rritjen e flokut. Gjithashtu, në se e aplikoni lëngun direkt në skalp, lëngu i Aloe Vera pastron qelizat e vdekura të skalpit, dhe eleminon yndyrnat, gjë që sjell hapjen e poreve dhe parandalimin e rënies së flokut.

PERBERESIT

99.72% lëng nga tuli i aloe vera (Aloe Barbadensis), 0.25% acid citrik, 0.03 Xanthan gum

PERDORIMI

Pini një filxhan kafe tre herë në ditë, para vakteve. Mund ta pini dhe të përzierë me lëng frutash. Edhe pse aciditeti ne stomak mund te jete i larte Aloe eliminon demtimin e metejshem si edhe redukton skuqjen inflamacionin e stomakut.

Këshilla:

Këshillohet të përdoret të paktën 1 – 3 muaj. 
Tundeni mirë para përdorimit.
Pas hapjes, ruajeni në frigorifer.
Këshillohet të mos përdoret nga fëmijët nën 6 vjeç dhe gjatë periudhës së shtatëzanisë dhe gjidhënies.

Detaje Produkti

Pesha 1 kg
Lloji

Leng Aloe

Vleresim mesatar

5.00

02
( 2 Vleresime )
5 Star
100%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%
Add a review

2 Vleresime per kete produkt

 1. 02

  nga Erzen

  Cmim sh i mire, sherbim ne kohe rekord.

 2. 02

  nga Erzeni

  Cmim sh i mire, sherbim ne kohe rekord.

  • nga dyqantaxi

   Faleminderit !

Main Menu

Aloe vera gel bio ne shitje per probleme me stomakun djegje ulcer

Aloe Vera Gel Bio ne shitje | Bli Online