Si te gatuajme krepa me nutella dhe te kripur

si te gatuajme krepe

Si te bejme krepa dhe si te gatuajme krepa te shijshme per familjen dhe miqte tuaj ne shtepi? Ketu do ju tregojme receta per krepa me nutella cdo gje hap pas hapi për gjithçka në lidhje me krepat: si të bëni brumë krepash, si t’i gatuani ato, si të siguroheni që ato të mos ngjiten në tigan, etj. Recetë e lehtë për krepat ne menyren me te thjeshte.

Meqenëse te gjithe i pelqejne krepat si te embla ose edhe te kripura, ne mund t;ju bejme ekspert në familjen tuaj se si të bëni krepat. Receta e lehtë e krepave që ndodhen me posht është për krepat klasike të stilit francez: të holla, pak të ëmbla, perfekte për të gjitha llojet e krepave qe ju deshironi te gatuani.

receta per krepa

RECETA PER KREPA TE SHIJSHEM | SI TE GATUAJME

Si te pergatisim krepa?

Krepat jane nje gatim i lehte dhe shume i shijshem. Si dhe gjithashtu nje pjate e cila mund te vendoset ne cdo moment te dites ne tavolinen tuaj. Te vegjlit tuaj do te jene perhere te lumtur te kene nje pjate te tille afer tyre, me siguri.

Krepat mund te gatuhen me nutella, recel me shije te ndryshme.

Por gjithashtu mund te gatuani edhe krepa te kripura dhe t’i mbushni ato me cfare ju deshironi.

KREPA RECETA TE SHIJSHME DHE TE LEHTA | SI TE GATUAJME KREPA

Receta e brumit të krepave dhe procesi i bërjes së krepave janë kaq të lehta si edhe shume argetuese. Në fakt, e vetmja pjesë e “vështirë” është përdorimi i tiganit të duhur dhe pak praktikë për të pjekur krepat.

Pyesni veten si te gatuajme krepa te shijshem? Sekreti eshte ne tiganin qe ju perdorni.

Prandaj edhe ne ju kemi sjell beresen perfekte te krepave si edhe me te preferuaren e klienteve tane Beresen e krepave DSP

https://dyqan.taxi/product/beres-krepash-dsp-crepe-maker-best-price-pllake-per-krepa/
Pajisje e shkelqyer per te qene ne kuzhinen e cdo familjeje. Gatuani krepa te shendetshme dhe te shijshme ne menyre me te lehte dhe praktike. Krepa me me diameter 28cm.

SI TE BEJME KREPA TE SHIJSHME

 • Nje pllake per krepa DSP prej çeliku të pandryshkshëm, pasi rezulton në një strukturë shumë më të mirë të krepave, por përdorimi i çelikut nuk do e lejoje brumin te ngjise apo te digjet. Prandaj dhe eshte produkti me ideal per berjen e krepave.
 • Receta dhe udhëzimi për krepa, te cilen ne do ja u japim më poshtë përshkruajnë se si të bëni krepa perfekte dhe te pjekura sa duhet, pa hapje, dhe si të merrni vetëm trashësinë e duhur të brumit.
 • Për krepat, sa më pak i trashë te jete brumi është edhe më i mirë. Nëse qëlloj nuk është mjaft i trashë, sidoqoftë, ju do të përfundoni me krepa që do të jenë shumë të vështira për t’u hedhur në anën tjetër. Një nga mënyrat e mia më të preferuara për të shërbyer krepat si ëmbëlsirë janë krepat me mbushje djathi agave-ricotta, të mbushura me dardha të pjekura në mjaltë.
 • Gatuani sipas deshires suaj, me perberesit qe deshironi ju, pa ju perbmbajtur recetave tradicionale. Cdo shije eshte ne doren tuaj, pa u menduar dy ere.

RECETA PER KREPA ME NUTELLA | SI TE BEJM KREPA

Krepa te kripur

Ushqehuni shendetshem dhe lejojeni gatimin qe te kthehet ne argetim per ju dhe jo ne stres. Me perberesit e duhur, mjetet e duhura te punes ju do t’a arrini fare thjeshte kete.
Shpeshhere ktheheni te lodhur dhe pa humor nga puna per te gatuar, por jo nese gatuani ne menyren e duhur dhe ne kohen e duhur

crepe maker dsp si te bejme krepa
BERESE KREPASH DSP

Si te gatuajme krepa me nutella si asnjehere me pare? Receta per krepa te shijshme eshte me poshte:

 • 2 gota qumësht
 • 1 1/3 filxhan miell
 • 1 vezë
 • 1 lugë gjelle vaj
 • 1/2 lugë çaji pluhur pjekje
 • 2 lugë sheqer

Të gjithë përbërësit kane rendesine e tyre qe ne fund mund ta shijoni ushqimin ashtu si ju pelqen. Si edhe e permendem me siper ju duhet te keni kujdes që tigani qe do te zgjidhni të jetë anti-ngjites kur ju te mund të përdorni ate.

KREPA TE KRIPUR MENU

 • Nje pjate e shijshme e cila do ju shoqeroj ne cdo moment te dites, duke e gatuar ne menyren me te mire.
 • Ju mund t’i pergatisni ato ne shume menyra dhe me shume perberes te ndryshem, të ëmbël, të kripura, sipas deshires dhe shijes suaj të ndryshme.
 • Perberesit e ndyshem dhe te shume eshte se cfare e bejne kete gatim akoma dhe me argetues, ju mund te ekperimentoni me perberesit dhe shijet tuaja te preferuara si asnjehere me pare.

GATUANI SI NJE PROFESIONIST I VERTET | Si te bejme krepa me nutella

Mjafton te keni fantazi, deshire dhe perberesit e duhur qe te arrini te pergatisni krepat me te shijshme si asnjehere me pare. Sekreti qendron te brumi dhe te menyra sesi ju do t’a gatuani dhe do e piqni ate, ketu hyn ne pune menjehere tigani qe ju duhet të perdorni derisa të perfeksionoheni ne pergatitjen e tyre.

Si te gatuajme krepa?
– Krepat ose si i thonë francezet crêpe janë flete të holla brumi, të pjekura mbi një piastër te nxehtë.
– Ato mund të shërbehen me mbushje të ndryshme të ëmbla (si Nutella, mjalt ose reçel) apo dhe të kripura (me djathë të bardhë, proshute ose perime)
– Sapo t’a pervetesoni receten qe ne ju dham e më pas që mund të gatuani si profesionist. Nje tjeter perberes i rendesishem eshte gjalpi, gjalpin e vendosim ne tigan dhe e perhapim per te pjekur brumin.

Si te gatuajme krepa? 
Mjafton te pergatisni brumin sipas recetes.
Si te bejme krepa ne shtepi? 
Mjafton te keni nje tigan anti-ngjites dhe te ndiqni receten per pergatitjen e brumit. 
Si te gatuajme krepa me nutella?
Pergastisim brumin, e pjekim ne nje pllake anti-ngjitese, me pas shtojme nutellen dhe fruta si banane etj.

Lini një Përgjigje

Main Menu