Kerpudhe Reishi | Kerpudha e pavdekesise Ling Zhi

2,300 L

Ka stok

 • Perdoret si ilac
 • Perbehet nga acidi ganoderik dhe PS-G polysaccharides
 • Parandalon infeksionet virale dhe cdo semundje tjeter shume te rende te sistemit imunitar
 • Eshte ne forme pluhuri
 • Rekomandohet të merret 5.2 gr çdo ditë
 • Permban fibrave dietike dhe minerale
 • Forcon jashtezakonisht shume mireqenien fizike te trupit
KODI: Reishi-125ML Kategori: ,

KERPUDHA REISHI-LING ZHI

Kerpudha Reishi, ne Kine eshte e njohur si Ling Zhi, qe do te thote “Kerpudhe e Pavdekesise “. Ajo rritet ne pjesen e kalbur dhe lekuren e pemeve, e cila përshkruhet si nje kerpudhe “e ashpër” ose e “eger ” me nje shije te hidhur. Mirepo ju nuk mund ta imagjinoni se cfare bejne trupi i frutit dhe pjesa e micelit. Ato jane perdorur dhe vazhdojne te perdoren si ilac.

KERPUDHA E PAVDEKESISE

Kërpudhat Reishi përdoren për forcimin e sistemit imunitar dhe parandalon infeksionet virale sic eshte : gripi, gripi i derrit, dhe gripi i shpendëve. Si edhe problemet me mushkërite duke përfshirë astmën dhe bronkitin, sëmundjet e zemrës dhe duke rregulluar gjëndje të tilla si: tensioni i lartë i gjakut dhe kolesteroli i lartë, sëmundjet e veshkave, kanceri dhe sëmundjet e mëlçisë.

Kjo kerpudhe është përdorur edhe për semundjet si HIV / AIDS.

Ndryshe nga kërpudha e zakonshme, Reishi përmban acid ganoderik, i cili jep një shije të butë dhe të hidhur. Ajo ka efekte anti-infamator dhe anti-kancerogjen. Reishi eshte i perbere edhe me PS-G polysaccharides, të cilat forcojnë sistemin imunitar, pengojnë proceset e vdekjes qelizore dhe veprojnë si antioksidantë.

Ajo permban edhe fibrave dietike, te cilat rregullojnë tretjen dhe përshpejtojnë detoksifkimin nga toksinat e dëmshme. Reishi eshte i perbere edhe nga minerale te tjera qe rregullojne sistemin imunitar qe vijne ne perberje pluhuri. Së bashku, ata ndihmojnë për të përmirësuar mirëqenien e përgjithshme fizike te trupit te njeriut.

kerpudha e pavdekesise ling zhi forcon sistemin imunitar produkt online

KERPUDHE QE FORCON SISTEMIN IMUNITAR

 • Perdoret si ilac
 • Permban acid ganoderik dhe PS-G polysaccharides
 • Parandalon infeksionet virale dhe cdo semundje tjeter te sistemit imunitar
 • Eshte ne formen e pluhurit
 • Keshillohet të merret 5.2 gr çdo ditë
 • Permban fibrave dietike dhe minerale
 • Forcon shume mireqenien fizike te trupit
Bli Online me cmimin me te mire dhe paguaj ne dorezim.

Detaje Produkti

Pesha 0.1 kg
Lloji

kerpudha

Be the first to review “Kerpudhe Reishi | Kerpudha e pavdekesise Ling Zhi”

Vleresime

Nuk ka vleresime

Main Menu

kerpudha e pavdekesise ling zhi forcon sistemin imunitar produkt online

Kerpudhe Reishi | Kerpudha e pavdekesise Ling Zhi

WhatsApp chat