Doogee X50 3G – Black Smartphone | Dual Sim

6,800 L7,900 L (-14%)

Ka stok

Data e Lancimit: June 2018

Android 8.0 Oreo

Processor: Mediatek MT6580M

CPU: 1 GHz

RAM: 1 GB

Storage capacity: 8 GB

Screen resolution: 480 x 960px

Rear Camera resolution: 5 Mpx

KODI: Doogee-X50-Black Kategori: , , , Etiketime: , , ,

Celular DOOGEE X50

Doogee X50 – 3G 2018 Specs | Review | Price ne Dyqan Taxi Tirane

Doogee X50 mund te pershkruhet si nje smartphone inteligjent . Funksionon me Android 8.0 Oreo dhe u prezantua ne Qershor 2018. Pasardhesi i Smartphone Doogee X5 3G. Permiresuar per nje performance me te mire. 

Specifikat e Projektimit

Madhesia eshte nje faktor i rendesishem per zgjedhjen e nje telefoni celular. Dimensionet e smartphone -it jane 67.4mm*139mm*0.9mm per nje pese neto 142g.
Struktura e Doogee X50 eshte e perbere nga nje grup elementesh ne te cilen perfshihet dhe materiali prej plastike.

Specifikat e Ekranit

Ekrani i Smartphone Doogee X50 perdor teknologjine LCD IPS per te treguar te gjitha imazhet, lojerat, videot etj. Ky ekran i shkelqyeshem 5inch lejon nje rezolucion prej 580*960px duke e bere te pershtatshem per te gjitha perdorimet. Mund te luani lojra online dhe offline te instaluara ne telefon. Pamje e qarte e figures.
Ky smartphone ka nje raport ekrani/madhesi prej 68% .
Ekrani i Doogee X50 vjen me karakteristika si nje raport 1800:1,  xham kondesues, dragontrail dhe rezistent ndaj gervishtjeve.

Specifikimet e Performances

Ky Smartphone Doogee perdor nje procesor te Mediatek MT6580M dhe nje ARM Cortex-A7 Quad-Core me nje shpejtesi orari 1GHz.
Edhe pse jo shume i shpejte ne krahasim me modelet e shtrenjta ky telefon duke shfrytezuar shpejtesine e Android GO do te jete per ju nje shoqerues i denje per te gjitha kerkesat qe do te keni.

Doogee X50 Best Price – Tirane

Celular Doogee X50 – 3G 2018 Specs | Review | Price 

SPECIFIKAT

 • Marka – Doogee
 • Modeli – X50 – 3G
 • Tipi – Android 3G Smartphone
 • Procesori– Quad Core 1.3GHz ARM Cortex-A7 CPU Clock
 • Chipset – MediaTek MT6580M, 32-bit Processor
 • GPU – ARM Mali-400 MP2, 416MHz GPU
 • Kamera – 5 Megapixels + 0.3 Megapixel f/2.2 Rear Camera with AF and LED Flash |
  Kamera Selfie –  5 Megapixel f/2.2 Front Camera
 • Memorja e Doogee X50 – RAM- 1GB LPDDR3, 533MHz | ROM 8GB External Memory Supports Up to 128GB (microSD Card)
 • Ekrani – Screen size 5.0 inches IPS, FWVGA+ Display (960 x 480 Pixels), 18:9 Ratio
 • Bateria – Removable 2,000 mAh Lithium-ion
 • SIM – Dual SIM (Micro-SIM + Micro-SIM) Dual Standby
 • Sensore –  Ambient Light Sensor, Proximity, Gravity Sensor
 • Sistemi – Android 8.1 Oreo OS
 • I/O Interface – 1 x Micro SIM Card Slot, 1 x Micro-SIM, 1 x microSD/TF Card Slot, Micro USB 2.0 Port, 3.5mm Audio Out Port, Power Button, Volume Button, Microphone, Speaker
 • Dimensionet – 139 mm x 67.4 mm x 9 mm
 • Pesha – 142 Grams
 • Plastic Mix Body, 3G HSPA+, Oreo OS, GPS, A-GPS, Bluetooth, FM Radio, FWVGA+ Display, Triple Camera Setup, Dual SIM Support, OTA Sync, Computer Sync, Multiple Global Language Support, Tempered Glass Panel.

Kutia perfshin telefonin, karikuesin me fishe usb.
Kase mbrojtese te tejdukshme dhe nje cipe mbrojtese per ekranin FALAS!

doogee x50 specs review price ne dyqan taxi


Blerje online te sigurta ne Shqiperi vetem ne Dyqan Taxi | Qendra me e madhe Tregtare Online

Detaje Produkti

Pesha 0.2 kg
Procesori

QuadCore

Ekrani

5.0'

Lloji

Celulare

Marka e Telefonit

Gjendja

Ngjyra

Vleresim mesatar

5.00

01
( 1 Review )
5 Star
100%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%
Add a review

1 Vleresim per kete produkt

 1. 01

  nga Ali Stefa

  i lir po flak fare ,kam 6 muaj tue perdor

Main Menu

doogee x50 specs review price ne dyqan taxi

Doogee X50 3G - Black Smartphone | Dual Sim

6,800 L7,900 L (-14%)

Shto ne Shporte