Ekspreset me te preferuar | Kafe ne shtepi

Ekspres per kafe ne shtepi njesoj si ne bar kafe dyqan taxi

Ekspres Kafeje First Austria | Kafe ne shtepi njesoj si ne Bar Kafe | Dyqan Taxi |

| Benefitet e Kafes |

Kur njerezit mendojne per kafen, zakonisht mendojne per aftesine e saj magjike per te nxitur energji.
– Nuk jane vetem kaq benefitet qe mund te marrim prej saj –
Sipas disa studimeve, mund te ofroje edhe disa perfitime te tjera te rendesishme shendetesore.
Nje rrezik me i ulet i kancerit te melcise / diabetit tipi 2 / pushimi i zemres / semundje inflamatore te zorreve / etj.

Per disa prej tyre ekzistojne dhe prova te cilat i mbeshtesin keto fakte.
Kafeja permban ushqyes te dobishem duke perfshire riboflavin (vitamine B-2) | niacin (vitamine B-3) |
Magnez | kalium dhe komponime te ndryshme fenolike ose antioksidante.
Keta perberes sjellin dobi te ndryshme ne trupin e njeriut. 

Dobite e kafes jane te shumta | sidomos nese konsumohet ne sasi te kontrollushme pa e kaluar masen.
– Rreth gjithe botes | ekspertet vleresojne se njerezit  konsumojne rreth 2.25 miliarde filxhan kafe ne dite.

| 5 Perfitime nga konsumimi i kafes |

Ekspres Kafeje kafe ne shtepi dyqan taxi bar kafe
Ekspres Kafeje | Kafe ne Shtepi

1. Mbrojtje nga Diabeti i Tipit 2 |
Rrezik 11% me i ulet per tu prekur nga kjo semundje nese rrit konsumin me 1 kafe ne dite.

2. Semundja e Parkinsonit |
Burrat qe pine mbi kater filxhane kafe ne dite mund te kene nje rrezik pesefish me te ulet te Parkinsonit.

3. Semundja e Melcise |
Nje rrezik me te ulet te semundjes se temthit.

4. Kanceri i Melcise |
Konsumi i kafes ul rrezikun e kancerit te melcise me 40%.

5. Zemer e Shendetshme |
Konsumi i 2 kafeve ne nje distance prej 8 oresh ne dite mund te mbroje zemren nga infarktet.

| Makina ekspresi me te preferuara

https://dyqan.taxi/product/ekspres-dsp-ka3028-coffee-machine/
https://dyqan.taxi/product/ekspres-kafe-sonifer-express-coffee-machine/
https://dyqan.taxi/product/sf-3536-ekspres-elektrik-sonifer-3in1-coffee-machine/

Makine Ekspresi | me rimbushje te pluhurit te kafese, ujit ose zbrazjes se filtrit lehtesisht te aksesueshme.
Ekspresi | ju mundeson te vendosni filxhanet ne pjesen e siperme.
Kjo veçori krijon me shume hapesire dhe ngroh paraprakisht filxhanet tuaj per te ruajtur aromen dhe shkumen kremoze te kafese.
Nuk eshte me e nevojshme te shkosh ne kafe per te konsumuar nje kafe te shijshme.
Tani je ti ai qe ndjen kenaqesine e pergatitjes se kafes dhe aromen e kendshme te saj.
Mund te ngrohni dhe te beni krem qumesht.

Pergatit kafe ne shtepi si nje profesionist ne bar kafe! |

Bli online | Qendra Me e madhe Tregtare Online | Dyqan Online |  Dyqan Taxi

Cfare kafe duhet te perdoret?

Mund te perdorni te gjitha llojet sipas deshires

Funksionon me bateri ?

Jo , Nevojitet ta vendosni ne prize 220v .

A keni transport ?

Po, Kudo ne Shqiperi

Lini një Përgjigje

Main Menu