Ilac per hemoroide | Hemorroide | Krem per hemorroide

ilac per hemoroide hemorroide bli online dyqan online dyqan taxi sherim sherojme hemoroidet

ilac per hemoroide – Sheroni hemorroidet me kete krem natyral per Hemorroide

Hemorroidet | DYQAN TAXI krem per hemorroide

Hemoroidet paraqesin vena te enjtura te cilat paraqiten ne dhe rreth anusit dhe ne pjesen e poshtme te rektumit.
Shkaktare per paraqitjen e tyre eshte vendosja e vazhdueshme ne karrige, ndersa mund te paraqiten tek femrat shtatezena, faktoret gjenetike, plakja, karrige e forte vazhdimisht (kaps), diare, ndejtje e vazhdueshme dhe infeksione anale.
Hemoroidet mund te jene te mbrendshme dhe te jashtme. | Hemorroidal |

Hemoroidet e brendshme paraqiten afer fillimit te kanalit te anusit , ndersa te jashtmet paraqiten ne hapsiren anale. Edhe njera edhe tjetra duken si mish I bute me ngjyre te kaltert, te cilat shperthyhen me ndihmen e gishterinjeve me ndrydhjen e tyre. Ne pjesen me te madhe te rasteve klinike hemoroide e brendshme dhe te jashtme paraqiten ne te njejten kohe.

Ilac per hemoroide | Shfaqja

Hemoroidet shfaqen edhe te meshkujt edhe te femrat njesoj.
Gjysma e popullates mbi 50 vjec vuajne nga hemoroidet, shpesh shfaqen edhe tek popullata mbi 30 vjecare, vecanerish tek grate shtatezena.Ne te shumten e rasteve, pacientet vuajne nga nje ndjenje e pakendshme e rende dhe me djegie ne pjesen e anusit, ndersa ne raste te tjera vjen deri te kruajta ne pjeset e anusit
Njekohesisht paraqiten edhe komplikime tjera si gjakderdhje si pasoje e pelcitjeve te hemoroideve, e cila sjell deri tek humbja e gjakut, nese gjakderdhjet jane te shpeshta dhe te shumta.
Ndezjet e hemoroideve jane komplikim atehere kur jane te fryera, te forta, te skuqura dhe me dhembje te thella. Ne keso raste, paraqesin jashtqitje te rrejshme, ndersa vete jashteqitja e rrit dhembjen.

Mjekimi | Hemorroidal

Sherimi I hemoroideve varet nga niveli i dhimbjes.
Sipas disa kualifikimeve egsistojne kater nivele:

Hemoroidet e shkalles se pare, nuk dalin nga kanali I anusit, simptomet paraqesin gjakderdhje te pakta, njekohesisht kruarje dhe diegie.

Hemoroidet e nivelit te dyte dalin jashte gjate jashteqitjeve, dhe kthehen mbrapsht pas perfundimit te nevojes.

Hemoroidet e nivelit te trete dalin gjate jashteqitjeve nga kanali I anusit , ndersa pastaj duhet qe vete ti ktheni mbrapsht. Shpesh dalin jashte atehere kur jashteqitja eshte e veshtiresuar.

SHERIMI I HEMOROIDEVE

Hemoroidet e nivelit te katert nuk mund te kthehen ne kanalin e anusit nga edhe kane dalur.Per sherim te hemorioideve te nivelit te pare dhe te dyte metodi eshte konzervativ, rekomandohen meleme, krema, vajera dhe cepe te ndryshme. Gjithashtu rekomandohet ushqim I pasur me peme, perime dhe drithera gjithashtu edhe lengje te shumta.
Me kete terapi simptomat zvogelohen apo edhe zhduken krejt.
Me perdorim te melemit, kremrave te shumte dhe cepeve eshte shume me rendesi permbajtja e tyre. Pervoja shume vjecare ka treguar se rikthimi I prodhimeve natyrale nuk eshte I rendesishem. Per dallim nga prodhimet sintetike, te cilat pas nje kohe e demtojne lekuren.

Prodhimet natyrale nuk paraqesin problem dhe per kete rekomandojme Krem per Hemoroidet Himamed kliko ketu

Mos hezitoni te trajtoni Hemoroidet me kremin Himomed

Kremi per hemorroidet Himomed eshte teresisht natyral dhe ndihmon ne eliminimin e teresishem te hemoroideve pa patur nevoje per ndonje ndihme apo operacion tjeter.

Perdorimi

Perdoret dy deri tre here ne dite.

Marim pambuk te paster, hedhim kremin Himomed dhe nga jasht lyejme pjesen e anusit ku edhe del jashte zorra e infektuar me hemoroide. | Hemorroidal |

Rezultatet duken brenda 5-10 diteve

Porosite kremin qe sheron hemoroidet ketu

https://dyqan.taxi/product/krem-per-hemoroide-stop-hemoroidet-bli-online/

ilac per hemoroide hemoroidet hemorroide krem per hemoroide hemorroidet
A mund te sherohen hemoroidet pa operacion ?

Po, Hemoroidet mund te sherohen pa nderhyrje kirurgjikale.

Sa duhet ta perdor kete ilac per hemoroidet?

Brenda dy javesh do te keni rezultate te dukshme
Mund ta perdorini deri sa te jeni sheruar plotesisht

Cfare jane hemoroidet apo hemorroidet?

Fjala hemorroide i referohet një rasti në të cilin venat përreth anusit ose pjesës së poshtme të rektumit janë të fryra apo edhe të skuqura.

Lini një Përgjigje

Main Menu