Xiaomi Redmi Note 8 | Premium Smartphone ne shitje

20,900 L26,900 L (-22%)

Ka stok

 • Celular ekonomik me performance te larte
 • Ram 4GB dhe Rom 64 GB
 • Lexues i gishtit ne pjesen e pasme
 • Kamera shume cilesore
 • Mbrojtje ekrani me Gorilla Glass
KODI: redmi-note-8-xiaomi-white Kategori: , , Etiketime: , ,

XIAOMI REDMI NOTE 8 PREMIUM

Xiaomi Redmi Note 8 eshte nje smartphone premium shume cilesor dhe ekonomik ne kategorine e tij | Ne shitje online DYQANTAXI

Smartphone i cili u lancua ne 29 Gusht 2019. Telefoni vjen me nje ekran me prekje 6.39inch me nje rezolute prej 1080×2340 piksel dhe nje raport  19.5:9.

PROCESORI EKONOMIK POR OPTIMAL

Mundesohet nga nje procesor Octa Core Qualcomm Snapdragon 665. Vjen me 4GB RAM. Smartphone i cili ekzekuton performancen e tij me Android 9 Pie dhe mundesohet nga nje bateri jo e levizshme 4000mAh.

XIAOMI REDMI NOTE 8 PREMIUM

Persa i perket kamerave te tij ka nje aparat fotografik poco x3 nfc te pare 48MP, te dyte 8MP. te trete 2MP dhe nje te katert 2MP. Kamera e pasme ka fokusim automatik.  Ne pjesen e parme suporton nje aparat fotografik 13MP per selfie.

Operon me Xiaomi MIUI 10 bazuar ne Android 9 Pie dhe paketon 64GB memorje te brendshme. Smartphone i dyfishte ( GSM dhe GSM) qe pranon kartat Nano SIM dhe Nano SIM. XIAOMI SMARTPHONE NOTE 8 NE SHITJE

BEST BATTERY LIFE | SMARTPHONE XIAOMI 8

Opsionet e lidhjes se Redmi Note8 Miui 10 perfshijne WiFi 802.11a/b/g/n/ac, GPS, USB Type-C, 3G dhe 4G.  Qualcomm snapdragon 845. Sensoret ne telefon perfshijne akselerometrin, sensorin e drites se ambientit, magnetometrin dhe sensorin e gjurmeve te gishterinjve.

XIAOMI REDMI NOTE 8 CMIMI ME I MIRE

Xiaomi Redmi Note 8 Dyqan Taxi Tirane

 • Specifikat : 
 • Modeli: Note 8 Xiaomi
 • Wi fi – Po
 • Kapaciteti i Baterise: 400mAh
 • Bateri e Palevizshme, 5000 mah
 • Ekrani: 6.39inch,
  corning gorilla glass
 • Rezolucioni: 1080x2340pxGorilla Glass
 • Procesori: Octa Core Qualcomm Snapdragon 665
 • RAM: 4GB
 • Internal Storage: 64GB
 • Camera: 48MP+8MP+2MP+2MP Pixel density, face unlock
 • Selfie: 13MP
 • Sistemi Operativ: Android 9 Pie
 • Fingerprint sensor

NGJYRAT

Xiaomi Mi Redmi Note 8 vjen ne kater ngjyra , space black e cila eshte totalisht e zeze dhe me pasqyrim, neptune blue, e ngjashme me coral blue, Cosmic purple, lejla e thelle dhe e qarte, dhe moonlight white,  e bardhe e shkelqyeshme si drite e henes.

 1. Space Black
 2. Neptune Blue
 3. Cosmic Purple
 4. Moonlight White

Xiaomi-Redmi-Note-8-Premium-Smartphone-ne-shitje.jpg

Mund të zgjidhni cilen ngjyre te deshironi ekrani perseri do të jete i zi.

Dhe nese keni dileme mes modelit Redmi note 8 pro apo ndonje modeli tjeter psh xiaomi poco, Redmi note 8 padyshim qe ngjyrat e note 8 jane me të bukura explorer edition !

Samsung Galaxy Note 8 vs Redmi Note 8

 

Bejme krahasimin e të dhënave:

Koha e lancimit eshte e njejta ne Gusht por me 2 vite diference, Samsung eshte lancuar ne gusht te vitit 2017 ndersa Redmi ne gusht te 2019.

Per sa i perket ne cmim kane ndryshime , redmi note eshte ekonomik ndersa samsung note eshte i shtrenjte edhe pse kane te njejten peshe, te njejtat permasa dhe te njejten perberje te materialit te ekranit me GORILLA GLASS 5.

Vendi kartave eshte i njejte HYBRID DUAL SIM.

Platforma operative eshte Redmi me OS 9.0 PIE ANDROID 10 MIUI 10, ndersa Samsung me sistem operativ Android 7.1 qe mund te updateohet deri tek 9.0 PIE.

Memoria eshte e njejte per te dyja modelet, si internal edhe ajo external. Nothing to offer !

Camera, Video, eshte me e mire e Redmi note 8 dhe me nje ndryshim akoma me perfitues qe kamera selfie eshte 20 MP krahasuar me ate te samsung 12 MP.

WLAN, Bluetooth, GPS, NFC, INFRARED PORT etj, jane te njejta por edhe qe Samsung nuk ka infrared port ndryshe nga xiaomi qe i ofron qe te gjitha.

Dhe me e rendesishmja BATERIA, redmi eshte me bateri 4500mAh ndersa Samsung 3300mAh!

 


Rreth  Xiaomi-Redmi-Note-8-Premium-Smartphone-ne-shitje.JPG  NOTE by XIAOMI.

Linja Redmi Note është lider i kategorisë mesatare për Xiaomi smartphone, kompania ka mbajtur një mundësi fantastike të nivelit mesatar për te gjithe ata përdorues që nuk duan të shpenzojnë aq shumë para per nje telefon android te shpejt dhe praktik.

Redmi Note 8 eshte konkurrues kur vjen per tu krahasuar me Samsung apo ndonje android tjeter, cka i ben konkurrues eshte puna e avancuar qe kjo kompani ka bere me kamerat, konfigurimi i kameres quad .

Dizajni i Redmi Note 8 anon me shume nga Redmi note 7 se nga note 8 pro, eshte i sheshte i gjate dhe lehte per tu mbajtur me nje dore per me shume se disa minuta. I kombinuar dhe xham dhe metal e ben te duket edhe me chic ne doren tuaj.

Ekrani eshte gorrilla glass 6,3 inch mbahet nga korniza ne te treja anet, Ne ekran ka dhe nje drite led te vogel te lehte per tu aktivizuar sa here keni notifications te reja, apo te pahapura.

Ne anesore jane te vendosur shume bute disa butona, levizesi i volumit, vendi i kartes sim, dhe poshte vendi i karikimit dhe i kufjeve me modelin e ri te fishes type-c. Butonat jane te bute dhe te njetrajtshem ne prekje, te japin ndjesi te mire dhe jane pa asnje tingull ne shtypje.

Ky model ka nje blaster IR qe mundeson lidhjen me pajisje te tjera elektronike, televizor, kondicioner, etj.

Pjesa e pasme eshte gjithashtu e perbere nga gorrilla glass 5 dhe me nje nuance te lejlasE se forte ne blu. Sensori i gjurmeve te gishteve qendron ne qender dhe eshte shume i shpejte ne ndjeshmeri.

Ne pergjithesi dizajni i Note 8 eshte i pranueshem dhe me vlere kundrejt cmimit qe ofron.

Bateria:

 • 4,000mAh
 • 18W fast-charging support
 • Fast charger included in the box
 • No wireless charging
 Dizajni i jashtem:
 • Permasat : 158.3 x 75.3 x 8.4mm
 • Pesha: 190g
 • Materiali: Gorilla Glass 5 front and back
 • Rezistente ndaj Waterdrop notch
 • Fingerprint sensor
 • Lloji i usb Type-C

Performanca:

 • Snapdragon 665 chipset
 • 4 x 2.0GHz Kryo 260 Gold & 4 x 1.8GHz Kryo 260 Silver
 • Adreno 610
 • 4/6GB RAM
 • 64/128GB memoria e brendshme
 • Vend te posacem per karte memorie
 Ekrani:
 • 6.3-inch IPS LCD display
 • 19.5:9 aspect ratio
 • Full HD+ resolution
 • Gorilla Glass 5

Pra Redmi Note 8 ka një ekran Full HD + nje madhesi prej  6.3 inç, rezolucioni është më se i duhur. Ikonat dhe teksti duken krejtësisht të freskët dhe leximi i faqeve të gjata në internet është një përvojë e këndshme.


Cfare ka te perfshire ne kuti: Xiaomi-Redmi-Note-8-Premium-Smartphone-ne-shitje.jpg
 • Aparati Redmi Note 8
 • Cover silikoni TPU CASE
 • Karikuesin 18W charger
 • Fishen e karkimit USB-C cable
 • Instalimi i kartes SIM ejector tool

 


Per sa i përket performancës së përgjithshme, telefoni phone zakonisht është në gjendje të ruaj shpejtesine me çdo gjë që i hidhni dhe e ngarkoni. Pervoja ka treguar qe nuk eshte shume i gatshem per ta perdorur per lojra te ndryshme. Redmi deri me sot ka qene marke e pa konkurrueshme kundrejte cmimit qe ka krahasuar me cilesite e tij.

Redmi Note 8 eshte nje smartphone i cili kryeson kualitet kundrejt nivelit te mesem te cmimit ne treg, kjo marke eshte perqafuar shume shpejt nga konsumatori edhe pse pas tij kane rrjedhur si lume dhe shume marka te tjera duke lancuar smartphone te mesem te avancuar nga ana teknike, te shpejt dhe me procesor me performance te lart.

Sekreti eshte tek sistemi MIUI hardueri qe perdoret ofron jetgjatesi dhe garanci dhe konsum minimum te baterise, dhe cilesi maksimale te kameres!

XIAOMI PHONES | BLERJE ONLINE NË DYQANIN MË TË MADH NË SHQIPËRI

Detaje Produkti

Pesha 0.2 kg
Marka e Telefonit

Lloji

Celulare

Ngjyra

,

Memorja

64GB

RAM

4GB

Be the first to review “Xiaomi Redmi Note 8 | Premium Smartphone ne shitje”

Vleresime

Nuk ka vleresime

Main Menu

redmi note 8 xiaomi smartphone miui 10 ne dyqan taxi

Xiaomi Redmi Note 8 | Premium Smartphone ne shitje

20,900 L26,900 L (-22%)

Shto ne Shporte