XIAOMI 12 LITE 8/128GB me kamera 108MP

43,990 L

Ka stok

 • Ekran 6,55″ FHD+ AMOLED DotDisplay
 • Shpejtesia e rifreskimit: 120 Hz
 • Corning® Gorilla® Glass 5
 • Kamera me kend te gjere 108 MP
 • Kamera makro 2MP
 • Procesor Snapdragon® 778G
 • Bateri 4300mAh
 • Sistem MIUI 13, Android 12
KODI: 6934177781346 Kategori: , , ,

Xiaomi 12 Lite 128GB

Xiaomi 12 Lite ka ekran 6,55″ FHD+ AMOLED jep ngjyra me te gjalla dhe kontraste me te forta, duke rikthyer ngjyrat e verteta.

Teknologjite HDR10+ dhe Dolby Vision® ju sjellin cilesi te avancuar te figures. Kombinuar me Dolby Atmos® dhe altoparlante te dyfishte ju mund te shijoni kinemane ne pellemben e dores.

Kamera e trefishte e permiresuar 108 MP ju lejon kend te gjere,  kend ultra te gjere dhe kamera makro plotesojne nevojat tuaja per cdo fotografi.

Funksioni AdaptiveSync me 2 faza 60Hz dhe 120Hz lejon qe ekrani te pershtatet me ate qe jeni duke shfletuar aktualisht, gje qe siguron nje pervoje me te kendshme shikimi duke ruajtur jeten e baterise.

Nga ana tjeter, shpejtesia e prekjes 240 Hz ofron nje pergjigje te shpejte per cdo levizje tuajen.

Specifika:

 • Ekran 6,55″ FHD+ AMOLED DotDisplay
 • Shpejtesia e rifreskimit: 120 Hz
 • Corning® Gorilla® Glass 5
 • Kamera me kend te gjere 108 MP
 • Kamera makro 2MP
 • Procesor Snapdragon® 778G
 • Bateri 4300mAh
 • Sistem MIUI 13, Android 12

Bli lire dhe sigurt ne Dyqan Taxi | Qendra me e madhe tregtare online

Detaje Produkti

Pesha 0.4 kg
Lloji

Celulare

Be the first to review “XIAOMI 12 LITE 8/128GB me kamera 108MP”

Vleresime

Nuk ka vleresime

Main Menu

xiaomi lite 12 online ne dyqan taxi

XIAOMI 12 LITE 8/128GB me kamera 108MP