Samsung Galaxy Note 5 i Perdorur | Grade A | DYQAN TAXI

24,000 L28,000 L (-14%)

Ka stok

 • Procesori : Octa-core (4×2.1 GHz Cortex-A57 & 4×1.5 GHz Cortex-A53)
 • Memorja RAM: 4 GB
 • Memorja e brendshme ROM: 32 GB
 • Dimensionet e Ekranit: 5.7 inch (1440 x 2560 pixels)
 • Kamera : 16 MP
 • Selfie: 5 MP
 • Versioni OS : Android 5.1.1 (Lollipop), deri ne 7.0 (Nougat)
KODI: samsunggalaxynote5usedblack Kategori: , , , Etiketime: , , , , , , ,

SAMSUNG GALAXY NOTE 5

Samsung Galaxy Note 5 Best Review

Samsung Galaxy Note 5 i Perdorur ne gjendje funksionale , pa gervishtje dhe i gatshem ndaj cdo prove , smartphone i gjenerates se re. Beni ate qe nuk mund te behet! Teknologjia me e fuqishme ne duart e atyre qe kerkojne aventure!

Samsung Galaxy Note5 mund të përshkruhet si telefon inteligjent në pronësi të prodhuesit Samsung që përmban Android 5.0 Lollipop dhe u zbulua në gusht 2015. Ne do të shohim specifikimet teknike dhe avantazhet dhe karakteristikat e tij

Specifikimet e projektimit

Madhësia është në fakt një element shumë i rëndësishëm për blerjen e smartphone-it tuaj. Madhësia e Samsung Galaxy Note 5 tuaj është 76.1 mm x 153.2 mm x 7.6 mm (gjerësi x lartësi x thellësi) për një peshë neto prej 171 g. Struktura e Samsung Galaxy Note5 juaj përmban një shumëllojshmëri të gjerë të komponentëve që përfshin xhamin etj. 

Specifikimet e ekranit

Ekrani brenda smartphone-it tuaj Samsung Galaxy Note5 përfshin teknologji Super Amoled për të treguar të gjitha fotot, lojërat etj. Ekrani i mëposhtëm i ekranit vjen me rezolucion prej 1440 x 2560px (QHD) për një diagonale të ekranit prej 5.7 ″ inç. Vendosja e zonës së shfrytëzueshme të ekranit të Samsung Galaxy Note5 është shumë e lehtë. Ne llogarisim përqindjen e ekranit në lidhje me proporcionet e telefonit celular. Sa më e lartë të jetë përqindja, aq më shumë do të keni një ekran të madh. Ky smartphone ka një raport ekrani / madhësie prej 76%.

Ekrani i Samsung Galaxy Note 5 përmban karakteristika të tilla si: kondensator, xham i gorillës 4, rezistent ndaj shumë prekjeve, ndaj gërvishtjeve etj.

Specifikimet e harduerit dhe performancës

Telefoni celular Note 5 përdor një procesor Samsung Exynos 7 Octa 7420 dhe një procesor 4 × 2.1 GHz ARM Cortex-A57 + 4 × 1.5 GHz ARM Cortex-A53 Octa-Core me një shpejtësi orari 2.1 GHz. Ky smartphone ofron një procesor arkitekture 64-bit.

Në lidhje me pjesën grafike, Galaxy Note5 përfshin kartelën grafike ARM Mali-T760 MP8.

Specifikimet e kamerës

Samsung Galaxy Note5 është i pajisur me një aparat fotografik të pasëm 16 Mpx dhe një lente me hapje prej modeli f / 1.9 model Sony Sony IMX240 Exmor RS dhe tip CMOS me blic LED të dyfishtë. Kamera e pasme e Samsung Galaxy Note 5 përmban një ndjeshmëri të lehtë prej 50 – 3200 ISO.

Ndër listën e veçorive të tjera të kameras së këtij smartphone, gjejmë: fokusim automatik, fotografim të vazhdueshëm, zmadhim dixhital, kompensim të ekspozimit, zbulim të fytyrës, hdr, parametrat iso, modaliteti makro, stabilizimi optik (ois), panorama, e papërpunuar, etj. Modaliteti i skenës, kohëmatësi, fokusi i prekjes, cilësimet e ekuilibrit të bardhë.

GALAXY NOTE 5 REVIEW

Samsung Galaxy Note5 është një smartphone që ju lejon të përdorni më shumë se një kartë sim, si rezultat i çertifikimit të Dual SIM Full Active (Nano SIM + Nano SIM)

Specifikimet e baterisë

Bateria Samsung Galaxy Note 5 është lloji Li-Ion me një kapacitet të plotë ngarkese prej 3000 amper amaresh (Karikimi i shpejtë, pa lëvizshëm, pa karikim).

Samsung Galaxy Note 5 Dyqan Taxi verizon Usa

Specifikat

Marka : Samsung
Rrjeti : 4GB
Memorja : 32GB
RAM : 4GB
Procesori : Octa-core (4×2.1 GHz Cortex-A57 & 4×1.5 GHz Cortex-A53)
Samsung Galaxy Note5 i Perdorur Android 5.1.1 (Lollipop), deri ne 7.0 (Nougat)
Ekrani : 5.7 inch
Kamera : 16MP
Selfie : 5 MP


Blerje online ne  Dyqan Taxi | Qendra me e madhe tregtare Online

Detaje Produkti

Pesha 0.15 kg
Gjendja

Lloji

Celulare

Ngjyra

Marka e Telefonit

Vleresim mesatar

5.00

01
( 1 Review )
5 Star
100%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%
Add a review

1 Vleresim per kete produkt

 1. 01

  nga Bora Çeka

  Shum I mirw

Main Menu

Samsung Galaxy Note 5 i Perdorur

Samsung Galaxy Note 5 i Perdorur | Grade A | DYQAN TAXI

24,000 L28,000 L (-14%)

Shto ne Shporte