Samsung A9 | Galaxy Smartphone 2018

39,500 L42,500 L (-7%)

Ka stok

  • Procesori : Octa-Core 4x Kryo 260 2.2 Ghz – 4x Kryo 260 1.8 Ghz
  • Memorja RAM: 8GB LPDDR4X
  • Memorja e brendshme ROM: 128 GB
  • Dimensionet e Ekranit: 6.3 inch  (2220 x 1080 Pixels)
  • Kamera :24 +10 +8 +5MP  LED flash and AF ( 4 Kamera )
  • Selfie: 24 MP
  • Versioni OS : Experience 9.0 (Android 8.0 Oreo)
KODI: samsunggalaxya9black Kategori: , , , Etiketime: , , , ,

SAMSUNG GALAXY A9

Samsung A9 | Galaxy Smartphone 2018 / 2017 ne Dyqan Taxi

Mund te pershkruhet si nje telefon inteligjent qe permban Android 8.0 Oreo dhe u zbulua ne Tetor 2018.
Le te shqyrtojme specifikimet dhe me pas avantazhet e ketij Samsung Galaxy A9 te listuara meposhte.

Specifikimet e Projektimit. 

Madhesia eshte padyshim nje element mjaft i rendesishem per blerjen e nje smartphone. Permasat e mahnitshme te Galaxy A 9 jane 77.0mm*162.5mm*7.8mm per nje peshe 183g. Keto e bejne te pershtatshem dhe lehtesisht te perdroshem ne rutinen tone.
Perberja e Galaxy A9 eshte bere nga nje game e gjere e komponenteve te ndryshem perfshire ketu dhe metalin. Ky ekran 6.3inch jep nje rezolucion prej 1080x2160px. Nje bote e gjalle ngjyrash mahnitese, nga te cilat nuk do te deshironi te shkeputeni. Smartphone qe ka nje raport ekrani/madhesie prej 80%. Sa me i madh te jete ky raport aq me cilesor dhe pamje me te qarte ofron.

Specifikimet e Harduerit dhe Performances.

Telefoni Celular Galaxy A9 funksionon me nje procesor Qualcomm Snapdragon 660 MSM8976 Plus dhe nje procesor 4x Kryo 260 2.2GHz – 4x Kruo 260 1.8 GHz Octa-Core.
Galaxy A 9 ka 6GB RAM te tipit LPDDR4X RAM. Ju jeni ne gjendje te perdorni 128GB memorje per gjithcka qe ju nevojitet ne telefonin tuaj.

Specifikimet e Kameras te Galaxy A9

Smartphone Galaxy A 9 eshte siguruar me nje kamera te pasme 24MP dhe me nje lente te modelit f/1.7 me blic LED te dyfishte.

Specifikimet e lidhjes

Chipi WiFi i Samsung Galaxy A9 eshte krijuar per t’ju lejuar te lidheni me lloje te ndryshme te rrjeteve. Ky smartphone ofron Bluetooth 4.1, gjithashtu i pajisur me USB Type C, karikues USB sinkronizohet me kompjuterin lehtesisht.

Specifikimet e Rrjetit

Samsung Galaxy A 9 eshte prodhuar per rrjetet dhe frekuencat e meposhtme si 4G (LTE), 3G (UMTS), 2G CDMA. Eshte nje smartphone qe ju lejon te perdorni me sume se nje karte sim, permes certifikimt DUAL SIM, DUAL Standby ( Nano SIM + Nano SIM)

Specifikimet e Baterise.

Bateria eshte tip Li-Ion me nje fuqi te plote ngarkimi prej 3800mAh.

Galaxy A9 Dyqan Taxi Shit blerje online mer jep

Smartphone Samsung Galaxy A9 – 2018 / 2017 Full Specification Price

Specifikat

Marka : Samsung
Rrjeti : 4GB
Memorja : 128 GB
RAM : 8GB LPDDR4X
Procesori : Octa-Core 4x Kryo 260 2.2 Ghz – 4x Kryo 260 1.8 Ghz
Samsung GalaxyA9 Smartphone nga Samsung me Experience 9.0 (Android 8.0 Oreo)
Ekrani : 6.3 inch Super AMOLED FHD+
Kamera: 24 +10 +8 +5MP  LED flash and AF ( 4 Kamera )
Selfie : 24 MP

 

Detaje Produkti

Pesha 0.2 kg
Gjendja

Lloji

Celulare

Ngjyra

Marka e Telefonit

Be the first to review “Samsung A9 | Galaxy Smartphone 2018”

Vleresime

Nuk ka vleresime

Main Menu

Smartphone Samsung Galaxy A9 price 2018 full specification

Samsung A9 | Galaxy Smartphone 2018

39,500 L42,500 L (-7%)

Shto ne Shporte