Oukitel U7 Max | Smartphone | Android | Black

8,900 L9,900 L (-10%)

Ka stok

Specifikat Oukitel U7 Max | Smartphone

Marka: Oukitel
Model:
 U7 Max
Rrjeti: 
3G
CPU: 
Quad-Core 1.3GHz ARM Cortex A7
Kamera: 8MP
Selfie: 2MP
RAM: 1GB
ROM: 8GB
Ekrani: 5.5inch
Bateria: 2500mAh
Dual Sim
Smartphone Oukitel me Sistem operativ: Android 6.0 Marshmallow
Dimensione: 15.70*7.80*0.88cm
Pesha: 145gr

KODI: AGUKI-08 Kategori: , , Etiketime: , , ,

OUKITEL U7 MAX | CELULARE TE LIRE

Oukitel U7 Max | Smartphone | Android | Celulare | Dyqan Taxi | Blerje online

Nje smartphone elegant i inspiruar nga natyra ..
Me parametra cilesore ofron nje pamje plot ngjyra ne nje ekran 5.5 inch.
Kamera 8MP dhe selfie 2MP realizojne fotografi te qarta me detaje te permiresuara.
Do te dukeni shkelqyeshem ne cdo kuadro vetem me nje shkrepje.

Oukitel U7 MAX  eshte nje smart phone Android i krijuar nga Kompania Oukitel i cili funksionon me Android 6.0 Nougat .

Oukitel u7 Max ne shitje Online Bli tani ne Dyqan Taxi

 

Dizajni dhe specifikat

Madhesia eshte nja nga faktoret kryesore kur zgjedhim nje telefon. Dimensionet e Oukitel U7 MAX 15.70 cm x 7.80 cm x 0.88 cm dhe nje peshe prej 145 gram.
Ne ndertimin e ketij celulari jane perdorur materiale te ndryshme si xham, plastike. Ky telefon eshte prodhuar ne ngjyrat gold, gri, dhe shampanje. Ky model celulari mund te kryeje normalisht detyrat e perditshme edhe pse eshte ne kategorine ekonomike


Specifikat e ekranit

Ekrani i U7 Max  eshte i ndertuar nga nje panel IPS LCD  , … Ky ekran ofron nje rezolucion te larte HD per nje ekran me madhesine diagonale 5.5″ inch..Ky ekran ka disa opsione si:  multi-touch, scratch resistant, touch sensitive.
Ekrani 5.5inch i cili ofron nje pamje me te qarte. Ngjyra te gjalla, me prane botes reale.

Hardware dhe performanca | Oukitel U7 Max Dyqan Taxi

U7 MAx  ka ne zemer nje procesor MediaTek MT6580A dhe Quad-Core ARM Cortex A7 me nje shpejtesi 1.3 GHz .
Procesori Quad Core ben qe gjithcka te kryhet pa probleme per te mbajtur ritmin e jetes suaj.
Liri per te bere me shume.
Persa i perket anes grafike ky celular perdor karten grafike ARM Mali-400 MP2, 2-Cores

Celulare te lire | Oukitel U7 Dyqan Taxi

U7 Max  1 GB RAM. Gjithashtu mund te perdorni 8 GB of memorje te brendshme per te ruajtur data, foto, memorje, skedare, muzike mp3 …. Nese keni nevoje per me shume mund te vendosni nje karte memorje ne slotin e SD deri ne 32GB.

oukitel u7 max

Specifikat e kameres

U7 Max eshte i pajisur me nje kamera  8 Mpx  dhe nje kamera Selfie 2MP me drite LED.
Kamera per te regjistruar momentin ashtu si ju deshironi.
Kujtimet tuaja mbeten te gjalla, te ndritshme dhe te qarta me prekjen e nje butoni.
Nje fotografi nuk eshte thjeshte nje fotografi me Oukitel U7 Max.

Specifikimet e lidhjes

Qarku i Wi-fi i zgjedhur per Oukitel U7’Max eshte dizajnuar per tu lidhur ne frekuencat 2.4 GHZ.

OUKITEL U7 MAX – LIDHJA ME RRJETIN

Oukitel U7’Max eshte nje celular i ndertuar per te funksionuar ne rrjetin 2G dhe ate 3G – Ky telefon nuk suporton rrjetin4G apo 5G.
Eshte dizajnuar per 3G (UMTS) dhe keto frekuenca: B1 (2100), B2 (1900), B4 (1700/2100 AWS A-F), B5 (850), B8 (900), B34 (TD 2000), B39 (TD 1900+).
Mund te funksionoje ne 2G dhe keto frekuenca: CDMA BC0 (800), CDMA BC1 (1900), B2 (1900), B3 (1800), B5 (850), B8 (900).

Oukitel U7’Max mbeshtet perdorimin e njekohshem te dy kartave SIM per thirrjet telefonike. Kontaktet e punes dhe ato personale ne nje smartphone.

Specifikat e baterise

Bateria e ketij modeli eshte e llojit Li-Ion type dhe nje fuqi maksimale prej 2500 mAh 

Specifikat  U7’Max | Smartphone | Mobile Phones Dyqan Taxi

Model: U7’MAx Cell phone
Rrjeti: 
3G
CPU: 
Quad-Core 1.3GHz ARM Cortex A7
Kamera: 8MP | Rear Camera | Led Flash |
Selfie: 2MP | Front Camera |
RAM: 1GB
ROM: 8GB | Internal Storage |
Ekrani: 5.5 inches
Bateria: 2500mAh
Dual SIM CARD
Smartphone Oukitel me Sistem operativ: Android 6.0 Marshmallow
Dimensione: 15.70*7.80*0.88cm
Pesha: 145gr


Celulare Oukitel U7 Max | Good Price | Dyqan Taxi

Bli Online edhe duke telefonuar ne numrin e telefonit 0682141111

Detaje Produkti

Pesha 0.2 kg
Lloji

Celulare

Marka e Telefonit

Ngjyra

Vleresim mesatar

5.00

01
( 1 Review )
5 Star
100%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%
Add a review

1 Vleresim per kete produkt

  1. 01

    nga Xhani Daniko

    oukitel jane shume cel tmir

Main Menu

Oukitel u7 max smartphone blerje online porosi Dyqan taxi

Oukitel U7 Max | Smartphone | Android | Black

8,900 L9,900 L (-10%)

Shto ne Shporte