Mjalti Manuka Honey Doctor | Mjalte i Certifikuar

3,900 L6,000 L

 • Trajton semundjen e rende si AIDS
 • I shkelqyer per rruget e frymemarrjes
 • Ndalon rritjen e qelizave kancerogjene.
 • Redukton edhe efektet anesore te proceve si rrezatim kimioterapi.
 • Mjalte qe trajton Diabetin.
 • Trajton infeksionet e syve,veshit & sinuseve.
 • I afte te pershpejtoje,rinovimin e qelizave.
 • I shkelqyer per mykun, aknet,plaget,ulceren etj.
Pastro
KODI: manuka-honey-mjalte KATEGORIA: Etiketime: , , , , ,

MJALTE MANUKA DOCTOR

Mjalti Manuka Honey Benefits | Buy Online ne Dyqan Taxi

Manuka Honey eshte perdorur qe nga koherat  e lashta per te trajtuar gjendje  te ndryshme shendetesore .
Ne shekullin e 19-te hulmutesit kane percaktuar se ky lloj mjalti na mbron nga bakteriet .
Mjalte qe ka perberes qe prodhojne qeliza rigjeneruese, te cilat mund te riparojne demtimet e shkaktuara nga infeksionet .
Pervec ketyre mjalti permban edhe efekte anti-inflamatore, te cilat mund te zvogelojne dhimbjen pas aplikmit .

Manuka Honey | Buy Online është çertifikuar të paktën me permbajtjen e 400 mg / kg metilglyoxal.

Provat shkencore kanë konfirmuar methylglyoxal mgo si një nga komponimet kryesore që ndodhin në mënyrë të natyrshme në mjaltin të Zelandës së Re.

Mjalti dhe diabeti | Mjalti manuka Shqip

manuka honey mjalte dyqan taxi bli online 250 mgo

Metilglyoxal gjendet vetëm në sasi të konsiderueshme në disa mjaltë dhe nivelet mund të ndryshojnë shumë, kështu që testimi dhe çertifikimi i secilës grumbull është i rëndësishëm për të garantuar përmbajtjen metilglyoxal.

Manuka Honey testohet dhe certifikohet për cilësi të garantuar dhe përmbajtje metilglyoxal siç tregohet në etiketë.

Mjalti Manuka, prodhuar në Zelandën e Re nga bletët që polenizojnë pemën e Manuka, është një nga format më unike dhe më të dobishme të mjaltit në botë.

Ndihmon me SIBO, acidin e ulët të stomakut, refluks

Mjalta manuka | Mjalti Manuka per stomakun | Manuka Honey Albania | Mjalti ne Shtatzani

Rritja e jashtëzakonshme bakteriale e zorrës së vogël (SIBO), acidet e ulëta të stomakut dhe reflukset shkojnë dorë për dore. Për shkak të cilësive të njohura antibiotike të mjaltit Manuka, ky është një ilaç ideal për çdo çrregullim të lidhur me bakteriet.

Pra, marrja e mjaltit është shumë e dobishme në reduktimin e refluksit dhe balancimit të sistemit të tretjes për të shëruar stomakun dhe pabarazitë e zorrëve.

 1. manuka honey mjalte dyqan taxi bli onlineMund të ndihmojë në trajtimin e akneve dhe ekzemës

Interneti është i mbushur me dëshmi të pacientëve se mjalti punon mrekullisht për pacientët me puçrra dhe ekzemë. Në këtë kohë ka pak sprova klinike për të mbështetur këto pretendime, por duke marrë parasysh vetitë e provuara antimikrobike dhe shëruese, besohet se mjalti mund të ndihmojë me këto gjendje të lëkurës.

Trajton djegie, plagë dhe ulceratmanuka honey mjalte dyqan taxi bli online 100 mgo

 

 

 

Për më tepër, për shkak të vetive të saj antioksiduese, antibakteriale dhe anti-inflamatore, mjalti M është përdorur mjaft efektivisht si një veshje e plagës për të nxitur një shërim të shpejtë dhe të përmirësuar.

Mjekim i Aids IBS dhe IBD | Mjalt manuka

Gjatë vlerësimit të efektit i mjaltit qe pati në sëmundjen inflamatore të zorrëve tek minjtë të nxitur eksperimentalisht, hulumtuesit nga Instituti Pasuniversitar i Edukimit dhe Kërkimeve Mjekësore Chandigarh zbuluan disa fakte befasuese:

 • Mjalti Manuka në doza të ndryshme siguroi mbrojtje kundër dëmtimit të kolonit të shkaktuar nga TNBS.
 • Të gjitha grupet e trajtuara shfaqën inflamacion të zvogëluar të zorrëve dhe të gjitha parametrat biokimik ishin reduktuar ndjeshëm krahasuar me kontrollin në grupet e trajtuara me mjaltin Manuka.
 1. mjalti manuka doctors dyqan taxi bli online

Përmirëson Gjumin | Manuka Mjalte ne Kosove

Mjalti Manuka ndihmon për të nxitur gjumin e thellë dhe të qetë. Lëshon ngadalë glikogjenin e nevojshëm për funksionet esenciale trupore gjatë gjumit. Shtimi i mjaltit në qumësht gjatë kohës së gjumit ndihmon që trupi të lëshojë melatonin në tru, i cili është i nevojshëm për gjumë të thellë. Dhe mjalti manuka ndihmon ne prodhimin e tij më shumë.

Fakte ushqyese për Mjaltin Manuka | Mjalti manuka per femije | Buy manuka honey online

Ajo që e bën mjaltin Manuka të ndryshëm është profili i saj ushqimor i mahnitshëm. Eshte për të trajtuar shume semundje. Mjalti i rregullt i papërpunuar tashmë është i njohur për aftësitë e tij të jashtëzakonshme ushqyese dhe imunitare. Në përgjithësi, mjalti tipik i papërpunuar është një burim i pasur:

 • Aminoacide
 • Vitamina B (B6, tiamina, niacina, riboflavina, acidi pantothenik)

  mjalti manuka doctors blerje online dyqan taxi

 • Kalciumi
 • bakri
 • Hekuri
 • Magnezi
 • Mangani
 • Fosfori
 • Kaliumi
 • natriumi
 • zink

Megjithatë, me mjaltin Manuk, përmbajtja ushqyese është deri në katër herë më e madhe se ajo e mjaltit të luleve normale. Kjo është ajo që quhet Faktori Unik Manuka.

________________________________________

mjalti manuka 250 mgo blerje online ne dyqan taxiMANUKA HONEY ORIGINAL | Manuka mjalt | ZEALAND GOVERNMENT | PROPERTIES OF MANUKA HONEY

Mjalti i Vërtetë UMF honey ka këto katër gjëra:

 • Një markë tregtare UMF të etiketuar qartë në pjesën e përparme të kontejnerit.
 • Është nga një kompani e licencuar e UM-së së Zelandës së Re dhe emërtuar në Zelandën e Re.
 • Ka emrin dhe numrin e licencës së kompanisë UMF në etiketë.
 • Ka një numër vlerësimi UMF prej 5-16 +. Nëse emërohet pa UMF ose pa një numër, atëherë nuk është produkt i vërtetë.

Sipas shoqatës UMF, vlerësimi i UMF-së aktualisht teston performancën antibakteriale të një mjalti dhe e krahason atë me fenolin, një dezinfektues.

Këtu është e shpjeguar i asaj që mjalti manuka UMF ju duhet të përdorni:

 • 0 – 4 – Jo-terapeutik
 • 4 – 9 – Niveli i mirëmbajtjes me përfitimet shëndetësore të përgjithshme të mjaltit
 • 10 – 14 – Mbështet shërimin natyror dhe ekuilibrin bakterial
 • 15+ – Nivelet e larta të fenoleve që janë shumë terapeutike, por nuk duhet të kalojnë duke marrë 1 tabletë në një kohë

Si të përdorni Mjaltin Manuka | Mjalti manuka si perdoret?

Për të përjetuar përfitimin më të madh, duhet të merrni një dozë prej rreth një ose dy lugë mjaltë  në ditë. Mënyra më e lehtë është të merret me lugë esëll. 29
Nëse është pak e ëmbël për ju, atëherë mund ta shtoni atë në çajin tuaj të preferuar bimor, mbi kos ose në drithëra.

MJALTI MANUKA  | Honey Benefits 

Perfitimet

Mjalti qe trajton kancerin.
Ndikon Pozitivisht ne semundjen e rende si AIDS.Mjalti Manuka Honey Dyqan Taxi Online ShqiperiI shkelqyer per rruget e frymemarrjes.
Ndalon rritjen e qelizave kancerogjene.
Redukton edhe efektet anesore te proceve si rrezatim kimioterapi.
Mjalte qe trajton Diabetin.
Trajton infeksionet e syve,veshit & sinuseve.
I afte te pershpejtoje,rinovimin e qelizave.
I shkelqyer per mykun, aknet, plaget,ulceren etj.

BUY MONUKA HONEY ONLINE


Blerje online te Sigurta ne Shqiperi ne Dyqan Taxi | Qendra me e madhe Tregtare Online

Detaje Produkti

Pesha0.25 kg
Lloji

Mjalt

MGO

40 MGO, 100 MGO, 250 MGO

Be the first to review “Mjalti Manuka Honey Doctor | Mjalte i Certifikuar”

Vleresime

Nuk ka vleresime

Main Menu

manuka honey mjalte dyqan taxi bli online

Mjalti Manuka Honey Doctor | Mjalte i Certifikuar

3,900 L6,000 L

Shto ne Shporte