Leagoo Z5 Smartphone | 8GB ROM | Mobile Shop Albania

6,490 L

S’ka stok

Smartphone | Leagoo

Modeli: Z5
Dimensionet: 143,8 mm x 71,8 mm x 9.8 mm
Pesha: 147gr
Ekrani:5.0inch
CPU:  ARM Cortex A7
RAM: 1GB
ROM: 8GB
Sistem Operativ: Android 6.0 Marshmallow
Kamera: 5MP
Dual Sim
Bateria: 2300mAh

KODI: LEAG-09 Kategori: , , , Etiketime: , ,

LEAGOO Z5 SMARTPHONE | MOBILE SHOP ALBANIA

Leagoo Z5 | Mobile Shop Smartphone | Bli online ne  Dyqan Taxi Albania |

Dizajn inovativ | Modern dhe elegant | Nje Telefon qe i reziston kohes

Celulari Leagoo Z5 mund te pershkruhet si nje smartphone Android nga kompania Leagoo i pajisur me sitemin Android 6.0 Marshmallow dhe eshte prezantuar ne Qershor 2016. Me poshte do te shihni pikat e vleresimit dhe karakteristikat e Leagoo Z5.

Dizajni

Madhesia eshte nje nga faktoret kryesor kur zgjidhni nje telefon qe do tju sherbeje cdo dite. Dimensionet e Leagoo Z5 jane 71.8 mm x 143.8 mm x 8.9 mm dhe nje peshe prej 147 g. Struktura eshte e perbere nga njen nderthurje e shume elementesh me plastike. Ky model ekziston ne shume ngjyra si e zeze, gold shampanje, dhe e bardhe.

Ekrani

Ekrani i Z5 perdor nje panel te teknologjise LCD TFT per te shfaqur fotot, videot apo lojrat. Ky lloj ekrani ju ofron nje rezolucion prej 480 x 854px (LowRes) per nje madhesi ekrani 5″ inch. Ky Smartphone ka nje perqindje midis madhesise dhe ekranit prej 66%.

Ekrani i Leagoo Z5 suporton opsione si : capacitive, multi-touch.

Hardware dhe Performanca

Leagoo Z5 mund te quhet si nje nga smartphone me te lire ne treg por ndertimi i tij ju lejon te kryeni te gjitha punet e kerkuara ndaj tij. Ka te integruar nje Procesor Spreadtrum SC7731G dhe nje ARM Cortex-A7 Quad-Core i gradur ne 1.3 GHz shpejtesi. Ky telefon nuk ka nje procesor 64-bit.

Persa i preket anes grafike ky smartphone ka te instaluar nje karte grafike ARM Mali-400 MP2 

LEAGOO Z5 | SMARTPHONE SUPER EKONOMIK

Bejeni jeten tuaj me te ndritshme, me te gjalle !

Ju lejon te perdorni 2 karta SIM te ndryshme dhe te dyja funksionale ne te njejten kohe.
Mos mbani dy telefona njekohesisht duke u kujdesur ti keni prane jush sa here levizni.
Kontaktet e punes dhe personale ne nje smartphone te vetem.
Tani mund te perdorni nje  apo dy karta ne te njejten kohe , Fikni vetem ate qe nuk deshironi gjate fundjaves dhe shijoni momentet e kendshme me familjen tuaj pa u shqetesuar nga telefonata pune.

Leagoo Z5 celular dyqan taxi mobile shop Albania

Smartphone Leagoo me ekran 5.0 inch.
Futni ne brendesi te miliona ngjyrave.
Humbisni ne boten virtuale plot ngjyra,me prane natyrales.
Shtresa transparente e qendrueshme  mbron ekranin nga gervishtjet duke siguruar ndriçim me te gjate. Ndricimi i tij pershtatet sipas nevojave tuaja. Ndricim automatik ose ndryshojeni ju manualisht ne varesi te ambientit ku jeni.

LEAGOO Z5 | MOBILE SHOP ALBANIA

Kurre mos lejoni qe bateria e nje telefoni te nderprese argetimin.
Bateri me kapacitet te fuqishem e cila siguron performance te larte.
Celulari Leagoo Z5, mund te qendroje per nje kohe te gjate ndezur.
Teknologjia e kursimit e cila perdor rruge te ndryshme te optimizimit te energjise. Bateria e ketij telefoni veshtire se lodhet dhe ne ditet me te ngarkuara per ju. Ajo este gjithmone prane jush deri ne momentet e fundit.

Kamera e cila kap imazhe te hollesishme gjate gjithe dites kur e perdorni
Ruani cdo kujtim tuajin foto, video dhe cdo dokument tjeter ne memorjen e SmartpHone Leagoo.

LEAGOO Z5 SMARTPHONE

SPECIFIKATLeagoo Z5 smartphone

Modeli: Leagoo Z5 Mobile Phone
Dimensionet: 143,8 mm x 71,8 mm x 9.8 mm
Pesha: 147gr
Ekrani: Screen Size 5.0inch
CPU:  ARM Cortex A7
Wifi – Po | Wi fi Hotspot
RAM: 1GB
ROM: 8GB Internal Storage
LeagooZ5 me Sistem Operativ: Android 6.0 Marshmallow
Kamera: Rear Camera | 5MP | Led flash | Iso settings
Dual Sim
Bateria: 2300 mAh li ion
Sim Micro Sim Card | Dual Standby


Blerje online Leagoo ne Dyqan Taxi | Mobile Shop Albania
Bli online ne Shqiperi ne Qendren me te Madhe Tregtare Online

Detaje Produkti

Pesha0.2 kg
Lloji

Celulare

Marka e Telefonit

Ngjyra

Be the first to review “Leagoo Z5 Smartphone | 8GB ROM | Mobile Shop Albania”

Vleresime

Nuk ka vleresime

Main Menu

Leagoo Z5 smartphone dyqan taxi online Mobile Shop Albania

Leagoo Z5 Smartphone | 8GB ROM | Mobile Shop Albania

6,490 L