Doogee X90 Specs 3G Celular | Bli Online

9,900 L

Ka stok

Procesor Quadcore
Bateri 3400 Mah
3 Kamera
Rrjeti 3G
Dual SIM
Android 8.1

KODI: Dogee-X90-Black Kategori: , , , Etiketime: , , ,

DOOGEE X90 3G

Celular Doogee X90 3G Specs  – Smartphone i ri nga Doogee Eskluzivisht Online ne Dyqan Taxi | Price – Prodhim i vitit 2019

Kohët e fundit eshte lançuar një smartphone i ri të quajtur Doogee X90 në prill 2019. Smartphone është mundësuar nga chipet MediaTek MT6580A dhe ARM Cortex-A7, 1300 MHz, Cores: 4.

Dimensioni Doogee X90 Specs është 72,8 x 153.9 x 9,9 mm dhe peshon 150 gram me bateri. Telefoni ka peshë të lehtë sepse materiali i trupit është bërë nga plastika.

Smartphone i cili mbështet kartën e dyfishtë Nano SIM. Ekrani i telefonit mbron shikimin tuaj me raport kontrasti 1000: 1.

Ekrani mbrohet nga një ekran xhami i lakuar 2.5D dhe smartphone vjen me Android 8.1 Oreo Go Edition i cili jep një performancë të qetë për përdoruesit dhe e merr përvojën në një nivel krejtësisht të ri.

Teknologjia e përdorur në ekran është IPS e cila është 6.1 in (inç) që jep një rezolucion prej 600 x 1280 piksele dhe 232 PPI (pixel për inç) së bashku me karakteristikë Kapacitive dhe Multi-prekëse.

DOOGEE X90 SPECS 3G | Price 

Doogee X90 3g ne shitje online ne Dyqan Taxi Shqiperi

Specifikat | Doogee X90 Specs

  • Marka – Doogee
  • Modeli – X90
  • Rrjeti 3G
  • CPU – Quad-Core 1.3GHz ARM Cortex-A7
  • Chipset – MediaTek MT6580
  • GPU – ARM Mali-400 MP2
  • Kamera – 8 MP + 5 MP ‘Single-LED Flash / AF Rear Camera
  • Selfie –  5 MP
  • Memorja – RAM- 1GB LPDDR3, 533 MHz | ROM 16GB -Karte memorje deri 32GB
  • Ekrani –  6.1 inches IPS HD+ Display (1280 x 600 Pixels)
  • Doogee X90 Specs- Bateria 3400 mAh
  • SIM – Dual SIM (Nano + Nano), Dual Standby
  • Sensore – Proximity, Light, Accelerometer
  • Sistemi – Android 8.1 Oreo Go Edition
  • I/O Interface –  1xNano SIM card, 1xNano SIM Slot, TF card, Micro USB Port, 3.5mm Audio Out Port, Power Button, Volume Button, Microphone, Speaker
  • Dimensionet: 72.8 mm x 153.9 mm x 9.9 mm
  • Pesha: 150 Grams
  • Opsione – Plastic Body Design, HSPA Plus, 18:9 Aspect Ratio Screen, Computer Sync, OTA Sync, Tethering, FM Radio, Wi-Fi, GPS, Bluetooth, 2.5D Curved Glass Screen, 5V/1A Charger Output Power.

Porosit tani Doogee online ne Dyqan Taxi dhe paguaj ne dorezim te porosise pa patur nevoje per karte krediti

Detaje Produkti

Pesha 0.4 kg
RAM

1GB

Procesori

Quad Core

Bateria

3400 mAh

Gjendja

Lloji

Celulare

Marka e Telefonit

Ngjyra

Be the first to review “Doogee X90 Specs 3G Celular | Bli Online”

Vleresime

Nuk ka vleresime

Main Menu

Celular Doogee X90l dyqan taxi doogee shitje online dyqan online doogee smartphone all models x90 3g

Doogee X90 Specs 3G Celular | Bli Online