Best Thermometer Infrared for Fever | Termometer Digital

1,490 L

S’ka stok

-Termometer i Certifikuar CE, FCC, RoHS.
-Lazer i integruar per matje precize me rreze infrared pa kontakt fizik.
-3 ngjyra ekran LCD me sfond në modalitetin e trupit.
-Ne 0.5 sekonda merret vlera e sakte e temperatures.
-Mund te masni temperaturen ne modalitetin grade Celcius, Farad.

BEST DIGITAL THERMOMETER INFRARED 

Best Digital Thermometer Infrared for Fever for Kids Best Price | Termometer Infra ne Dyqan Taxi Shqiperi

Infrared Thermometer është i pajisur me sensorë shumë të ndjeshëm dhe të saktë, te cilet lejojn skanime të sakta dhe të shpejta të njerëzve. Eshte mënyra më e lehtë dhe më praktike për të marrë një temperaturë të trupit për femijet e vegjel dhe te rritur ne 1 sekonde dhe me pak.

Baby Thermometer dizajnuar per te funksionuar pa pasur kontakt e bën atë të pastër dhe të shëndetshëm për t’a perdoru per persona te ndryshem. Ne kete menyre perdorimi mund te shmangen infeksione te ndryshme.

Ndricimi ne ekranin e tij me ngjyra te ndryshme ju krjon lehtesi dallimi te temperatures dhe ne erresire. 3 ngjyra per te treguar temperaturen e ulet, mesatare dhe te larte. Ekrani LCD me ndriçim lejon operim të sigurt gjatë natës duke i dhënë nënave mundesine qe mos te zgjojne te vegjlit e tyre nga gjumi dhe as bashkeshortin e tyre.

Termometer i cili  jo vetëm mund të regjistroje temperaturën e trupit, por gjithashtu dhe temperaturën e sipërfaqes, dhomës, ujit, ushqimit, qumështit për fëmijë etj.

Best Digital Thermometer for fever for kids

best thermometer for kids price for fever

Karakteristika

-Termometer i Certifikuar CE, FCC, RoHS.
Lazer i integruar per matje precize me rreze infrared pa kontakt fizik.
-3 ngjyra ekran LCD me sfond në modalitetin e trupit.
-Ne 0.5 sekonda merret vlera e sakte e temperatures.
-Mund te masni temperaturen ne modalitetin grade Celcius, Farad.
-Regjistron deri ne 50 matje ne memorjen e tij. 

Specifikime | Baby Thermometer Price 

Termometer
Materiali: ABS
Ngjyra: E bardhe me Blu
Distanca e matjes: 5-15cm ose 2-5.9inch
Koha e matjes: 0.5s
Memorja: 50 Regjistrime 

Para perdorimit lexoni manualin per te konfiguruar temperaturen e aparatit. Kryeni matjen me aparatin me infra te kuqe dhe duke e krahasuar me nje mates manual me zhive rregulloni diferencen te aparati elektronik.

Konfigurimi
  1. Matni temperaturen me nje termometer tradicional dhe do te merrni per shembull temperaturen 37.5°C.
  2. Matni temperaturen e te njejtin person, por tani duke perdorur termometrin Infrared dhe mbajeni 5-15cm larg ballit. Sigurohuni qe balli juaj te jete i paster pa fije floku apo ndonje pengese tjeter. Nese ju do te merrni rezultatin 37.5°C kjo do te thote qe konfigurimi i tij eshte bere si duhet. Nese ju merrni nje temperature me te ulet 36.4°C, diferenca eshte 37.5-36.4=1.1°C. Ju duhet te pershtasni temperaturen dhe te shtoni diferenen 1.1°C.  Per te pershtatur diferencen ju duhet te shtypni butonin SET, ne ekran do te shfaqet F1, shtypni butonat UP dhe DOWN per te pershtatur diferencen. Me pas shtypni butonin SET disa here derisa te fiket .
  3. Provoni te matni serish temperaturen per te testuar nese eshte konfiguruar saktesisht.

Blerje online termometer me infrared ne Shqiperi vetem ne Dyqan Taxi | Qendra me e madhe Tregtare Online

Detaje Produkti

Pesha 0.2 g/kg
Lloji

Termometer

Be the first to review “Best Thermometer Infrared for Fever | Termometer Digital”

Vleresime

Nuk ka vleresime

Main Menu

Best Thermometer Infrared for Fever | Termometer Digital

1,490 L