Argjile Jeshile Dalon – Maske per fytyre me argjil jeshil

1,490 L1,900 L (-22%)

Ka stok

Promovon lekuren e shendetshme.
Eleminon yndyren e tepert.
Pastron fytyren nga aknet.
Trajton ekzemen.

Sasia 150ml .

ARGJILE JESHILE DALON MASKE PER FYTYRE

Argjile Jeshile Dalon | Argjil e Gjelber ne maske per fytyren | Maske Fytyre me Argjila ne shitje | DyqanTaxi

Per nje lekure perfekte ekziston nje medikament natyral qe pastron lekuren dhe e cliron nga imperfeksionet si pucrrat dhe pikat e zeza | ARGJILA JESHILE |

Sido që te jete marredhenia juaj me kozmetiken dhe make-up ne pergjithesi, ekzistojne disa produkte bukurie qe mund te bejne mrekulli per lekuren tuaj dhe kane “vlera te qendrueshme” per çdo grua, pa marre parasysh sa vite kalojne. Një prej tyre eshte balta argjile kaq e preferuar per trajtimin e lëkurës.

Argjila jeshile, Pse e duam ?

Sepse eshte natyrale, efektive, stimuluese dhe ne rastin tone, teper ekonomike. Pavaresisht nese e përdorni shpesh ose kohet e fundit keni vendosur ta perfshini ate ne rutinen tuaj, eshte e sigurte qe ka disa pika që ia vlen te perqendroheni para blerjes dhe me e rendesishmja eshte per llojin e lekures suaj.

Argjile Jeshile Dalon

Argjilja jeshile nga Dalon eshte shume efektive per lekuren me yndyre, te perzier apo me pucrra. Esgte e pasur me magnez dhe shume minerale qe do te permiresojne pamjen e fytures suaj, ta pastroje plotesisht ate dge te largoje papastertite, njollat.

Argjile Jeshile Dalon ne Dyqan Taxi Maske per fytyren

Fuqi Pastruese te thella vetem fale Argjile Jeshile Dalon.

Fuqia e saj pastruese deperton thelle dhe ndikon mbi sebumin e tepert, duke e eliminuar dhe normalizuar.
Kombinuar me vitamina dhe ekstrakte bimesh te cilat bejne te mundur pastrimin e fytyres nga pucrat dhe qelizat e vdekura.
Argjile Jeshile trajton nje fushe te gjere problemesh te lekures duke perfshire aknet, lekuren me yndyre dhe ekzemen.

ARGJILE DALON MASKE ME FUNKSION ABSORBUES NE SHITJE

Ajo ka aftesine te beje epidermen te pershkrueshme, e ushqen me subtanca aktive dhe perthith toksinat qe leshon lekura.
Ka funksione te shkelqyera absorbuese, te cilat bejne qe organizmi te nxjerr jashte molekulat apo mikroorganizmat e padeshiruar.
Argjila rrit funksionet jetesore dhe ushtron veprim ekuilibrues. Gjithashtu stimulon dhe indet. 

1.Rigjeneroni lekuren me Argjile Jeshile

Ky produkt eshte i pasur me minerale esenciale si kalcium, magnez, zink, selen, fosfor dhe hekur.
Aplikimi i argjil jeshile rivitalizon dhe rimineralizon qelizat e lekures duke ju dhuruar nje lekure te shendetshme dhe plot shkelqim.
Aplikoni nje maske per fytyren me argjile jeshile dy here ne jave, per te marre keta ushqyes vendimtare per nje lekure te shendoshe dhe te persosur. Per lekuren normale,keshillohet 5-10 minuta dhe pastaj e lani fytyren.

2.Eleminon yndyren e tepert | Argjile e Gjelber

Aftesia e tij per te thithur yndyren e tepert mund ta heq ate mrekullish nga fytyra juaj.
Aplikimi i argjiles jeshile 2 deri ne 4 here ne jave ndihmon ne nxjerrjen e sebumit te tepert nga zonat me yndyre per te ofruar nje lekure te paster, te bukur dhe natyrale.

3.Argjile Jeshile e cila pastron fytyren nga Aknet

Cilesite absorbuese te ketij produkti ndihmojne ne pastrimin e akneve me ane te nje maske per fytyren.
Ajo e detoksifikon lekuren duke hequr lekuren e vdekur, yndyren dhe papastertite e tjera nga lekura e bllokuar. Pervec heqjes se papastertive edhe me te thella nga poret, ajo hidraton lekuren per te rivendosur nje shkelqim rinor.
Perdorni masken e fytyres cdo dite derisa lekura te sherohet.
(Rekomandohet perzierja ne raportin 1:1 me xhel Aloe Vera )

4.Trajton ekzemen | Argjile Dalon ne Shitje

Efekti detoksifikues i argjiles jeshile është një qetësues për ekzemën.
Aplikimi i argjil Dalon 1 here ose dy here ne jave, zvogelon inflamimin e shoqeruar me ekzeme. Sa më shumë kohe te kaloni me te, aq me shume toksinat hiqen.

Maske per fytyren me argjil Dalon Blerje Online ne Dyqan Taxi

Perdorimet e Argjil Jeshile Dalon:

  • maske per fytyre dhe qafen me veprim antirrudhe
  • pastrues per nje pastrim te thelle per lekure me akne
  • maske per carjen e lekures dhe celulitit 

 

Maska e lekurës | Pak lëng limoni në një pjesë argjile

Kjo maskë eshte shume efikase ne rigjenerimin  e l lëkurës së njeriut

Nuk nevojitet që ju ta perdorni të gjithë Mjafton një lugë gjelle maskë me argjile për lëkurën duke kryer lëvizje rrethore derisa të perhapet uniform në lëkurë

Bëni një maskë me një lugë pluhur argjilë ne shitje , një vezë dhe pak lëng limoni dhe aplikojeni në lëkurë për një orë dhe perberesit e gjendur këtë maskë do të redukojne rrudhat dhe vijat e imta të lëkurës

Detaje Produkti

Pesha 0.2 kg
Lloji

Argjil

Be the first to review “Argjile Jeshile Dalon – Maske per fytyre me argjil jeshil”

Vleresime

Nuk ka vleresime

Main Menu

argjile jeshile dalon e gjelber maske per fytyren maske fytyre argjila

Argjile Jeshile Dalon - Maske per fytyre me argjil jeshil

1,490 L1,900 L (-22%)

Shto ne Shporte
WhatsApp chat